Земельний закон дуже недосконалий, але за нього треба було проголосувати – Пекар
Багато запитань щодо ринку землі. Відповідаю.
1. Закон недосконалий, дуже недосконалий. Його треба доопрацьовувати й широко обговорювати, фокусуючись на тих недоліках й аспектах, які вже в полі зору: обмеження та їхня дієвість; механізми підтримки фермерів; механізми підтримки громад; права іноземних компаній, які давно працюють на землі; прозорість та однозначність реєстрів; запобіжники тощо.
Читайте також: Міністр: Земельна реформа – це не про зняття мораторію
2. Чи треба було голосувати за такий недосконалий закон? Обов'язково! Альтернативою було відкладання рішення на наступний невизначений термін, тобто фактично рішення на користь земельних бандитів і нечесних лендлордів. Тепер же процес запущений, і рано чи пізно він призведе до результату.
3. Відбулося лише перше читання. Парламентська процедура для того й існує, щоб детально опрацювати закон між першим і другим читанням. Буде багато поправок і багато галасу, але процес зрушив із мертвої точки, на якій він стояв багато років.
Читайте також: Оренда в 19 разів дешевша, ніж у Данії: міністр розповів, як нам шкодить мораторій
4. Всім, хто кричить про "розпродаж рідної матінки", нагадаю: йдеться про майно, що належить приватним особам на умовах приватної власності. Земля вже давно юридично належить приватним особам, розумієте? Їх сім мільйонів, і їхні права нині обмежені в неконституційний спосіб. Втім, я це пояснював уже сто разів. Будь-які обмеження в розпоряджанні громадянином своєю приватною власністю із криками "Не смій продавати свою рідну матінку!" вважаю брудними маніпуляціями.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки