MENU

Справа MH17: JIT опублікувала записи прослуховування, в яких фігурують Шойгу і Сурков

1260 0

Справа MH17: JIT опублікувала записи прослуховування, в яких фігурують Шойгу і Сурков

У четвер, 14 листопада, об'єднана слідча група (JIT) опублікувала нові телефонні перехоплення, з яких випливає, що Росія повністю контролювала процес вторгнення на територію України.

Про це повідомляє The Insider.

Згідно з опублікованими переговорами, вторгнення контролювалося Москвою як у військовому сенсі (направляли військових і зброю через ФСБ і ГРУ), так і в політичному (направляли з Москви керівників для так званих "ДНР" і "ЛНР"). 

"Вплив Російської Федерації поширювався на адміністративні, фінансові та військові питання "ДНР". У липні 2014 року керівництво "ДНР" практично щодня дзвонило представникам Росії... Розмови відбувалися, в основному, за допомогою телефонних апаратів, наданих ФСБ", – йдеться в повідомленні JIT.

Читайте також: Допрасследование "дела МН-17": Москва нашла себе новые неприятности

У слідчій групі стверджують, що все це відіграє важливу роль у контексті того, як в "ДНР" з'явився "Бук", з якого збили "Боїнг". Вплив Кремля на процеси у "ДНР" підтверджується безліччю перехоплень.

Приміром, публікується перехоплення розмови ватажка "Радміну ДНР" Олександра Бородая від 3 липня 2014 року, в якому він говорить: "Ну, у вас плани, що далеко йдуть, а в мене – ні. Я виконую накази та захищаю інтереси виключно однієї держави – Російської Федерації. Ось, власне, і все", – заявляє Бородай.

До речі, з одного перехоплення випливає, що Бородай був не радий тому, що Кремль доручив йому стати главою "ДНР":

– Значить, у нас тут, бл**ь, "про**баний захід", в лапках, державної значущості. Будемо сьогодні уряд ставити. Значить до тебе наступна вказівка, порада – ви сидите, тихесенько, не висовуєтесь, якщо тобі дзвонять за коментарями, кажеш, що підтримуєш. Мені, бл**ь, сюрприз влаштувало місто Москва, розміром, бл**ь, з є**ний карась. Ти знаєш, хто буде прем'єр-міністром у нас, Сергію?

– Не важливо. 

– Мені важливо, бл**ь. Тому що це я буду, бл**ь! А я, бл**ь, є**л це все!

В іншій розмові, на початку липня 2014 року, бойовик з позивним "Монгол" повідомляє коменданту Макіївки, що "прибудуть люди з повноваженнями від Шойгу", уточнюючи, що ці люди 2викидають на**й місцевих польових командирів з підрозділів", а "москвичі" візьмуть командування.

JIT також публікує фрагмент епічної розмови між бойовиком "Монголом" і "Шерифом", який відбувся 18 липня 2014 року:

– І ми сьогодні... безпосередньо... вже тиждень... всі... в Москву, і назад ми отримуємо команди.

– І я теж отримую команду з Москви. Те ж саме.

– Але у вас, у вас, у вас ФСБ? Так?

– Так.

– У нас ГРУ. Ось і вся відмінність.

– Я про це знаю прекрасно.

JIT зазначає, що найчастіше бойовики обговорювали з Кремлем питання шифрованим зв'язком, наданим ФСБ. Проблема в тому, що сам шифрований зв'язок вони обговорювали за звичайним зв'язком.

Читайте також: Нідерланди перекваліфікували Цемаха зі свідка на підозрюваного

Також, за даними слідчої групи, ключові фігури в "ДНР" регулярно передзвонювалися за "серією" телефонних номерів, у яких перші дев'ять цифр були однаковими, відрізнялися лише останні дві цифри.

Ряд дзвінків дає уявлення про те, як відбувалося політичне управління з Кремля.

Наприклад, у розмові Владислава Суркова з Олександром Бородаєм (якого поставили на посаду ватажка "ДНР2), путінський радник дає розпорядження про те, як повинні бути влаштовані силові структури "ДНР".

Як повідомляв УНІАН, Нідерланди у спробі додатково вивчити роль України у катастрофі MH17 не ставлять під сумнів висновки Спільної слідчої групи (JIT).

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини