MENU

Результат нормандського саміту залежатиме від того, на що розраховує Путін – Портников

1080 0

Можливість проведення "нормандського саміту" лідерів Франції, Німеччини, України та Росії почала набувати реальних обрисів, і в Єлисейському палаці навіть назвали день, коли зустрінуться президенти й федеральна канцлерка: 9 грудня. Ця інформація – хороший привід для того, щоб поставити запитання про те, чим може завершитися "нормандський саміт"?

Читайте також: Апетит із їдою прибуває: Путін оголосив нові донбаські захтінки

Мета президента України Володимира Зеленського на цій зустрічі здається очевидною – завершення війни. Мета президента Франції Емманюеля Макрона – домогтися припинення конфлікту, утвердитися в ролі європейського лідера, відновити відносини Заходу й Росії. Мета канцлерки Анґели Меркель – продемонструвати ефективність формату, у створенні якого вона грала головну роль і який повинен був призвести до закінчення війни на сході України.

Мета Росії проста – легітимізація маріонеткових адміністрацій

Чого хоче Володимир Путін, ми можемо тільки здогадуватися. Втім, під час візиту до Бразилії російський президент окреслив рамки своїх уявлень про те, як повинні розвиватися події. Російський президент виступає за те, щоб закон про особливий статус окупованого Донбасу був продовжений, а далі змінювався шляхом прямих консультацій українського керівництва із представниками псевдореспублік.

Ця позиція по суті не сильно відрізняється від того, що Путін та інші російські керівники говорять із 2014 року. Прямі переговори – це модель, яку Росія послідовно нав’язувала спочатку керівництву Молдови, а потім керівництву Грузії. Мета проста – легітимізація маріонеткових адміністрацій і перетворення Росії з учасниці конфлікту на повноцінну посередницю. Посередницю, яка аж ніяк не гарантує вам відновлення територіальної цілісності навіть тоді, коли ви підете на всі її умови.

Читайте також: Катастрофічний саміт: у разі зустрічі нормандської четвірки ризикуватиме тільки Україна

Ще одна важлива теза, яку озвучив Путін – це розведення військ по всій лінії розмежування. Це означає, що Росія у принципі готова перевести конфлікт у розряд заморожених. Але що це означатиме на практиці? Чи піде за цим відновлення територіальної цілісності України або ж, навпаки, Росія стане зміцнювати донбаську "державність"? І від чого це залежатиме – від "лояльної" поведінки українського керівництва або ж від рішення Кремля віддати територію або зберегти її за собою? І чи обговорюватимуть тему статусу Донбасу на "нормандському саміті» – або її знову підмінять дискусією про черговість виконання пунктів Мінських угод?

Раніше президент Путін наполягав на тому, що цей саміт може відбутися тільки в разі, якщо він завершиться конкретними результатами. Тепер, коли дата саміту вже є відомою, залишилося зрозуміти, на який саме конкретний результат він розраховує.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини