MENU

Чесно: 120 депутатів нової Ради отримали понад три мільйони компенсації за житло

967 0

З початку роботи Верховної Ради дев’ятого скликання 120 депутатів отримали компенсацію за житло в розмірі близько 3,29 мільйонів гривень.

Про це повідомляє громадський рух Чесно.

Активісти нагадали, що депутатам компенсують оренду житла або оплату готельного номера, якщо вони не забезпечені житлом в Києві і зареєстровані на відстані понад 30 кілометрів від меж міста.

Деякі депутати отримали відшкодування за два місяці, інші – за один. Зокрема, 18 народних депутатів отримали по 41 600 гривень, що, швидше за все, свідчить про надання компенсації на житло за два місяці (20 800 гривень за кожен).

Нардеп від "Слуги народу" Олександр Кабанов в декларації за 2018 рік як кандидат в депутати ВР задекларував проживання в квартирі в Києві площею 75 кв. м 2015 року. Власником квартири вказано Бориса Нахмановича Шефіра, брата сценариста Кварталу-95 і помічника Володимира Зеленського.

Також на кінець 2018 року у власності Кабанова був недобуд – квартира в Гостомелі (входить в 30-кілометрову зону).

Читайте також: "Зірка YouTube". Нардепа Киву знову "застукали" за дивною поведінкою у Раді. ВІДЕО

У коментарі Чесно нардеп повідомив, що його будинок ще будується, а в квартирі Шефіра він більше не проживає. Компенсацію використовує для оренди житла в Києві.

Перший віцеспікер Ради Руслан Стефанчук, за даними декларації за 2018 рік, проживав в квартирі площею 101,8 кв. м 2012 року, яка належить Тетяні Ситарук.

У дружини Стефанчука до одруження було прізвище Ситарук, про що свідчать дані з соцмереж. За інформацією журналістів, Тетяна Ситарук є матір'ю дружини першого заступника спікера парламенту.

У коментарі руху Стефанчук підтвердив, що досі живе в цій квартирі: "У цьому році я сплачую орендну плату за це житло. За неї орендодавець сплачуватиме податки в порядку, що передбачений законодавством".

На запитання про те, чи платить Стефанчук за оренду помешкання матері дружини, він відповів, що платить "орендодавцю за договором – власнику квартири": "Право обрати квартиру для проживання, як і місце проживання, – це моє право як орендаря".

На момент обрання нардепом в Києві жив позафракційний нардеп-кнопкодав Олександр Ковальов. Декларацію як кандидата на посаду він не подавав. У кулуарах Верховної Ради Ковальов відмовився коментувати інформацію про своє житло.

Рух ЧЕСНО спробував узяти в Ковальова коментар у кулуарах Верховної Ради, але нардеп зазначив, що він нічого не брав, і натомість попросив показати посвідчення журналіста й навіть статут. Наводимо скорочену розмову з депутатом Ковальовим: 

– Чи отримували Ви компенсацію за житло?

– Вы кто, я извиняюсь? 

– Рух ЧЕСНО.

– Покажите, кто Вы… Будьте добры, принесите устав, я посмотрю, насколько вы соответствуете уставу.

– Ми акредитовані журналісти й маємо право запитувати Вас. 

– Покажите, где вас аккредитовали, на основании чего? 

– Ми ж зайшли у Верховну Раду – отже, у нас є акредитація.

– Я подам запит и узнаю, как Вас пустили. 

Читайте також: Народні депутати не знають, за що голосують у Раді – репортаж з кулуарів

Нагадаємо, що НАЗК рекомендувало подавати декларації новообраним народним депутатам лише з квітня 2020 року. Це унеможливлює перевірку наявності житла в нардепів у межах 30-кілометрової зони від столиці. Ми відштовхувалися від аналізу декларацій тих депутатів, які зазначили, що на момент обрання до ВРУ мешкали в Києві. 

Рух ЧЕСНО досліджував компенсування оренди житла депутатам Верховної Ради 8-го скликання. За даними нашої аналітики, НАБУ розслідує відшкодування нардепам вартості проживання у столиці. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини