MENU

Жорстокий урок революції

1115 0

Мене досить часто запитували опоненти, підтримав би я Майдан, якби знав всі наслідки нашої революції – включаючи анексію Криму і війну на Донбасі, включаючи втрату щонайменше десяти тисяч життів...

Я зазвичай відповідав, що "якби" в історії не проходить. І це правильна відповідь, але далеко не повна.

Тому що питання сформульоване неправильно, провокативно. Для того, щоб на нього відповісти, потрібно визнати його правомірність, тобто визнати, що анексія Криму (на який Росія давно точила зуби), війна на Донбасі, розв'язана про-російськими активістами, включаючи імітатора-реконструктора Гіркіна і підтримана регулряними "відпускниками" армії РФ є прямим наслідком Майдану, а не агресивної імперської політики РФ.

Поставити таке питання означає внутрішньо погодитися з основними гаслами російської пропаганди останніх років.

До речі, розгнуздана антиукраїнська пропаганда на російському телебаченні почалася до Майдану.

Читайте також: В'ятрович: Майдан – це віра. Часто ірраціональна, але врешті переможна

Я підтримав Євромайдан. І якщо ми не маємо свободи і гідності, за які ми боролися, то ми отримали можливість добиватися своїх цілей.

Історія вчить – революції приречені на поразку. За революцією слідує контрреволюція, за контрреволюцією – реставрація. Маятник неминуче хитнеться в інший бік.

На жаль, наша революція не є виключенням з цього правила. Останні вибори в значній мірі були альтернативою гідністі. Бо вони привели до влади комедіанта й непрофесіональну команду й перші кроки цієї влади – цвяхи в домовину гідністі України.

Це жорстокий урок, який дала нашому ідеалізму реальність. Ми говорили від імені народу, не знаючи його. Це жорстокий урок, який дала демократам демократія. Це жорстокий урок, який дала націоналістам нація.

Ідеал єдністі в певній мірі замінил ідеал гомогенністі. А гомогенність в Україні неможлива. Неможливіа – й крапка.
Забезпечення гомогенністі, як усяка помилкова мета лише поглибила розкол.

Читайте також: "Майдан, що змінив нас назавжди": День Гідності і Свободи у соцмережах

Маємо, що маємо. Маємо, що мали. Але ідеали революції не гинуть з нею. Вони залишаються в історії на століття. Й змінюють картину світу. Ніколи Україна не повернеться до статусу колонії, ніколи не буде панувати теорія "єдіного народа".

Ніхто не може відняти гідність та свободу від нашої душі. Так зберігали гідність та свободу в'язні сталінських таборів. Наша свобода не обмежена колючим дротом.

Збережемо її для сьогодення й для майбутнього.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Борис ХЕРСОНСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини