"Майдан, що змінив нас назавжди": День Гідності та Свободи у соцмережах
День Гідності і Свободи, який відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
Ось що пишуть у цей день відомі і не дуже українці:
"Хочу розказати вам про дуже особливе для мене фото. Це фото вже 6 років зі мною щоденно, як заставка на мобільному телефоні. Фото, яке я зробив взимку 2013 року. Це наш Майдан. Це всі ми! Це той Майдан, що змінив нас назавжди, що змінив мене назавжди, що змінив назавжди нашу країну.
Щоразу, як я вмикаю телефон – зі мною знову те єднання, яке там було, той дух свободи. І, найголовніше зараз, – зберегти ті відчуття. Попри бажання ворога (який той самий, що і століття тому) розколихати, роз‘єднати, зламати, ми маємо тримати стрій, бути єдиними у прагненні розбудовувати і далі нашу Україну –вільну, незалежну. Ми маємо зберігати нашу пам‘ять. Не забувати про події Революції Гідності, пам‘ятати наших сучасних Героїв.
Тримаємось разом і переможемо! Слава Україні!Слава Героям!", – поділився своїми спогадами "голос" Майдану Євген Нищук.
"З Днем Гідності, моя Країно! З Днем річниці Майдану – днем, який став Днем Гідності для всього світу! Ми стояли за Ідею! За ідею Світла, за ідею чогось світлого. Це було настільки справжнім, що ми були готові віддати за це життя. І люди віддали його. Пам'ятаємо. І ніколи не забудемо! Герої не вмирають! Слава Україні!, – написала Руслана Лижичко.
"Дорогі українці! День Гідності та Свободи – особливий для кожного з нас. Він пов'язаний з початком двох революцій, коли голоси мільйонів громадян злилися в єдиний голос нації, щоб твердо сказати: українці хочуть і будуть жити у вільній, демократичній та квітучій державі.
Гідність і свобода – невід’ємні складові нашої ДНК. Саме тому українці не на словах знають, як захищати свою гідність і виборювати свободу на барикадах. У цій боротьбі, на жаль, ми заплатили найвищу можливу ціну. Це – людські життя.
На місці загибелі Героїв Небесної Сотні з’явиться Музей Революції Гідності. І це дуже важливо. Проте будьмо відверті: для вшанування пам’яті кожного загиблого музею недостатньо. Ми повинні відстоювати та захищати ідеали, за які віддали життя наші громадяни. І, звичайно, нам потрібні результати розслідування справ Майдану. Родини загиблих та все суспільство мають обов’язково отримати відповіді, а винні – покарання.
У складні моменти українці завжди демонструють неймовірну згуртованість та єдність. Ми стоїмо одне за одного незалежно від віку, статі, мови та віросповідання.
І сьогодні, як ніколи, ми потребуємо такої ж єдності. Заради захисту країни, незалежності, свободи та права самостійно обирати власне майбутнє.
Саме майбутнє і країна, яку ми збираємося залишити у спадок дітям, повинні нас об’єднати. Тож будьмо єдиними. Щоб бути сильними. І щоб разом побудувати нову Україну.
З Днем Гідності та Свободи!", – написав президент України Володимир Зеленський.
"21 листопада… День гідності і свободи… Сьогодні, певно, політики будуть сперечатися, хто з них більше "не зрадив Майдан"… Співатимуть мантри про віковічний європейський вибір… Обіцятимуть "найти і покарати"…Словом, все як завжди… Все, як раз на рік…Але ж. Революції в Україні зовсім не про політику…Вони навіть не про фальсифікації та євроінтеграцію…Вони – про честь, про право бути вільною людиною на своїй рідній Землі…
Ті, хто 15 і 6 років тому вийшли на Майдан, зовсім не думали про вибори й рейтинги. Вони вийшли з дому, покинули свої родини, залишили зону комфорту і пішли у вогонь, щоб відстояти священне й високе право Людини на свободу!
І саме завдяки їм Україна досі є. Саме завдяки їм вона завжди буде. Завдяки їм наша Україна веде велику боротьбу за істинну незалежність і суверенітет… І саме завдяки їм ми таки переможемо і здолаємо. Бо не маємо іншого права та іншого вибору… Ми добре озброєні… Озброєні світлою пам’яттю про тих, не відсидівся, не збайдужів, не злякався…
Сьогодні не варто говорити багато слів… Сьогодні варто чути… Сьогодні варто слухати… Як Пливе кача…", – написала лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко.
Читайте також: "Гідність і свобода – невід’ємні складові нашої ДНК": Зеленський вшанував пам'ять загиблих на Євромайдані. ФОТО
"Майдан – це віра. Часто ірраціональна, але врешті переможна. Коли в кінці листопада вийшов на головну площу країни, вірив – щось з того вийде. Хоча підстав сподіватися було вкрай мало. Слабка опозиція, агресивна і впевнена в собі влада, апатична більшість суспільства і злегка стурбований Захід. Та Україна знов прокинулася, зуміла непросто повторити Помаранчевий майдан, але перевершити його.
Коли вночі 11 грудня стояв на барикаді на Інститутській – вірив достоїмо до ранку, переможемо. А розум кричав: "дивися тих, хто навпроти більше, вони сильніші, їх не спинити". Спинили.
У "довгу ніч з 18 на 20 лютого", розум диктував необхідність відійти, щоб мати сили потім повернутися. І ми почали готуватися до життя після поразки – обмінювалися контактами на Західній Україні, домовлялися про місця майбутніх зустрічей, готувались розгортати підпілля. А віра змусила лишитися на Майдані, зустріти сонце вранці 19 лютого разом із кількома сотнями шаленців, яких так і не посунули. Побачити накритих закривавленими прапорами наступного ранку і натовп живих і свіжих, які йдучи Прорізною питали "де тут Майдан?".
Тому пам‘ятаймо про Майдан, бо це про віру і перемогу, які потрібні нині неменше як шість років тому", – написав Володимир Вятрович.
"Сьогодні день, з якого все почалося... Майдан - це головна подія у моєму житті і я пишаюсь тими людьми, якіх я там зустрів. Це залишається з тобою назавжди. В мене є тільки одна фотка з тих часів, зроблена у лютому у штабі Автомайдану. На ній зі мною Андрій Дзиндзя у шапці, віджатої у гайців. Зі святом, ГРОМАДЯНИ!", – написав колишній політв'язень Кремля Олег Сенцов.
"Мене досить часто запитували опоненти, підтримав би я Майдан, якби знав все наслідки нашої революції – включаючи анексію Криму і війну на Донбасі, включаючи втрату щонайменше десяти тисяч життів .... Я зазвичай відповідав, що "якби" в історії не проходить. І це правильна відповідь, але далеко не повна", – написав письменник Борис Херсонський.
Читайте також: "Іронія – зброя слабких". Україна відзначає День Гідності та Свободи
"Гідність – це те, що не коштує нічого і водночас дуже дорога риса. Гідність – це любити свою країну. Гідність – це розвиватися: вчити мови, читати книжки, подорожувати, бігати. Гідність – це дбати про рідних: тих, які по крові, і тих, хто по душі: рідну країну, рідне військо. Гідність – це сортувати відходи й не засмічувати землю і води. Гідність – це боротися. Втомлюватися, зневірюватися, але потім згадувати попередній перелік і починати знову. Бо лиш боротись – значить жити. Гідність – це про перемогу і ніколи – про капітуляцію. Капітулювати – це ганебно. Будьмо гідними, бо ми того варті", – написала Nastka Fedchenko.
"Шість років тому ми вийшли за нашу Гідність, нашу Державу, нашу Свободу! Ми ще живі! Ми маємо Гідність! Слава Україні! Слава Перемозі! Народу Слава!", – поділився відео блогер та громадський активіст Назар Приходько.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки