У Львові сім'я ветеранів війни, що не має власного помешкання, живе в металевому гаражі. ВІДЕО
У металевому гаражі в центрі Львова оселилося подружжя ветеранів, яким ніде жити.
Як пише Zaxid.net, їхня львівська адреса така: гараж №26. Він – сапер, вона – гранатометниця. Познайомились на сході і довго вимагали переведення в один підрозділ, аби бути разом. Та після демобілізації через стан здоров'я бойова новоспечена сім'я опинилася на вулиці. Поки служили, частина надавала їм житло у Яворові, після звільнення прихистку не мають.
У залізному контейнері поблизу медуніверситету Олена та Роман Козаки живуть із кінця червня. Облаштували імпровізовані кухню і спальню.
Читайте також: Дороговказ для Донбасу. Що робити владі?
"Різний хлам, меблі – ото ми тягали на собі, переробляли, а спимо отак, зробили, як могли", – демонструє власну оселю поблизу медуніверситету учасник бойових дій Роман Козак.
"Холодно дуже, не рятує той обігрівач узагалі. Ми дихаємо і пар іде, колотун, думаю, градусів п’ять", – каже Олена Козак.
Зараз сім'ї частково допомагають волонтери, привозять їжу та засоби для обігріву.
"Ми зібрали і привезли продукти, помогли волонтери і громадою все, чим могли. Звичайно, цих продуктів вистачить на якийсь місяць. Але люди живуть, зима йде. Привезли опалення, але це залізяка – гараж, у якому ніяких умов немає", – розповів член спілки ветеранів Юрій Генза.
Читайте також: У Києві помер ветеран АТО Ігор Панов, якого напередодні побили разом з дружиною в під'їзді, – волонтерка
На вулиці Угорській діє Центр для внутрішньо переміщених осіб. Аби отримати право там перебувати від трьох до шести місяців, треба зібрати пакет документів та пройти комісію. В управлінні соціального захисту кажуть: там сім'ї мають допомогти і з житлом, і з роботою.
"Дані люди зареєструвалися тільки 4 листопада, а 15 листопада вони подали заяву на комісію на поселення на вул. Угорській, тобто шість днів тому. Комісія буде засідати у вівторок", – зазначив начальник міського управління соціального захисту Ігор Кобрин.
Читайте також: Як зрозуміти, що ви зробили достатньо – п'ять історій ветерана АТО
У Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій історія бездомних атовців теж шокувала усіх. Там обіцяють допомогти з лікуванням. Особливо його потребує Роман: у нього декілька виразок шлунка та відморожені ноги.
"Я запросила їх прийти з необхідним пакетом документів для можливості брати участь у програмах, на які вони можуть розраховувати з нашого боку, це дороговартісне лікування. У нас є чудова програма, якщо учасник бойових дій потребує і компенсації за лікування", – розповіла директорка Центру надання послуг учасникам бойових дій Світлана Ткачук.
Та вже найближчими днями до Львова прийдуть перші приморозки. Тому сім’я буде рада будь-якій допомозі.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки