MENU

Рівень знань українських школярів нижче середнього – результати міжнародного дослідження PISA

643 0

Освіта

Українські школярі опинилися приблизно в середині списку дослідження якості освіти PISA-2018, повідомляє УП. Життя з посиланням на Deutsche Welle.

Дослідження PISA проходить під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Уперше дослідження провели у 2000 році. З того часу учасниками дослідження стало багато країн, які не є членами ОЕСР. Всього у списку 78 учасників. Україна  цього разу вперше долучилася до дослідження. 

Знання тестують раз на три роки у 15-річних школярів, які на час проведення опитування навчаються щонайменше у сьомому класі. Головне завдання – оцінити, наскільки учень може застосувати свої знання в реальних життєвих ситуаціях і готовий до повноцінної участі в житті суспільства.

Оцінювалися читацька та математична компетенції, а також знання у сфері природничих наук.

Читайте також: У гонитві за знаннями ми все більше стаємо суспільством невігласів

За показником читацької компетенції – це здатність розуміння й інтерпретації текстів, з якими школярі матимуть справу в повсякденному житті, – учні українських шкіл набрали в середньому 466 балів із 1000. Таку ж кількість балів отримала Туреччина.

Близько до України за цим показником є Ізраїль та Люксембург. Вони набрали по 470 балів.

Найкращі результати у китайських школярів – 555 балів. Проте у КНР дослідження проводили не по всій країні, а лише у чотирьох провінціях. Найгіршою є ситуація у філіппінських школярів, які в середньому набрали 340 балів.

Читайте також: Не до вподоби література "сліз і страждань": міністерка хоче принадити школярів "іншими дискурсами й патернами"

За показником математичної компетенції учні українських шкіл в середньому здобули 453 бали. Туреччина знову близько до України – 454 бали.  Для країн Організації економічного співробітництва та розвитку середній показник – 489 балів. 

Лідери –  школярі чотирьох китайських провінцій – 591 бал. На останньому місці – діти з Домініканської Республіки – 325 балів.

У сфері природничих наук українські школярі в середньому набрали 469 балів. Середній показник для держав ОЕСР – 489 балів. Подібні результати отримали також Білорусь – 471 бал та Туреччина – 468. 

У лідерах знову учні шкіл чотирьох китайських провінцій з показником у 590 балів. Учні навчальних закладів у Домініканській Республіці знову найнижчі в рейтингу – в середньому вони здобули лише 336 балів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини