MENU

Аншлюсу Білорусі не буде. Поки що

1319 2

У своєму виступі перед депутатами білоруського парламенту Олександр Лукашенко заявив, що його країна не збиралася та не збирається входити до складу будь-якої держави, "навіть братьої Росії".

"Головне запам'ятайте: я не пацан, який відпрацював три-чотири-п'ять років президентом. І я не хочу перекреслити все, що зробив разом із вами, народом, створив суверенну незалежну державу, щоб її зараз покласти в якийсь ящик із хрестом нагорі. І кудись викинути або передати. Цього за мене не буде ніколи. Це – наша країна. Ми суверенні й незалежні. Цим треба пишатися", – заявив Лукашенко.

Читайте також: Добрий слідчий Путін схиляє Лукашенка до глибшої інтеграції. Той пручається

Виступу Лукашенка перед депутатами цього року чекали з особливим зацікавленням – тим паче, що білоруський президент вирішив зібрати для участі в заході депутатів обох скликань – і тих, чия каденція вже є завершеною, і тих, хто тільки починає працювати. Від Лукашенка очікували виступу, який окреслив би рамки нової інтеграції Білорусі та Росії.

А після сенсаційного інтерв'ю білоруського посла в Росії Володимира Семашка, який, серед іншого, заявив про плани президентів щодо формування спільного парламенту й уряду Союзної держави Росії та Білорусі, стали стверджувати, що Лукашенко виступить із промовою про об'єднання. Причому найгучніші прогнози на цю тему можна було почути не в білоруських і навіть не в російських, а в українських медіа.

Однак замість цього Лукашенко виступив із промовою про захист суверенітету. Що загалом було абсолютно передбачуваним. Лукашенко вже 25 років коливається між заявами про дружбу й інтеграцію з Росією та заявами про захист суверенітету Білорусі. Сенс цієї політики – обмін слів на гроші, обіцянок на дешеві нафту й газ, можливість зберігати радянський характер білоруської економіки та суспільства на російські дотації.

Читайте також: Білоруський сценарій видається сценарієм майбутнього не лише для Мінська, але й для Києва

Ось і зараз Лукашенко підкреслив, що порядок денний його майбутньої інтеграційної зустрічі із президентом Росії Володимиром Путіним буде "суто економічним". І водночас дорікнув Кремлю за небажання знаходити взаєморозуміння з питання поставок газу й нафти – найболючішого для білоруської економіки.

"Про яку подальшу інтеграцію можна говорити, якщо ми сьогодні не маємо угоди про постачання природного газу. Хоча про це домовилися давно. І наші уряди провалили ці домовленості. Але не з вини білоруського уряду. Тобто в нас завтра новий рік, а ми не маємо договору за обсягом і цінами поставок природного газу", – обурювався білоруський президент у своєму виступі.

Так що "аншлюс" Білорусі поки що відкладається, хоча і є очевидним, що будь-які економічні поступки з боку Мінська полегшать Москві в майбутньому тиск і з політичних питань інтеграції із сусідньою країною.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини