MENU

Atlantic Council: Чи закінчиться війна в Україні у 2020 році?

1406 0

Неоголошеній війні між Росією й Україною в 2020 році виповниться вже 7 років. А кінця конфлікту, який розбив уявлення про безпеку в світі після 1991 року, досі не видно на горизонті. Хоч битви зараз відбуваються досить спорадично вздовж відносно статичної лінії розмежування, сили під керівництвом Кремля досі тримають в окупації значну частину Донбасу, а кількість загиблих продовжує зростати.

Навесні 2019 року багато хто сподівався, що перемога на президентських виборах Володимира Зеленського виведе ситуацію з глухого кута. Однак, довгоочікувана перша зустріч нового президента України віч-на-віч з Володимиром Путіним у грудні не принесла жодних проривів. Натомість вона лише підкреслила прірву між російським й українським баченням ситуації після завершення конфлікту, пише Atlantic Council. Разом з тим, обидві сторони зобов'язалися підтримувати переговори у наступному році. То чи є перспективи на мир у 2020-му?

Старший директор Penn Biden Center і старший науковий співробітник Atlantic Council Майкл Карпентер вважає, що такі надії сумнівні. Адже президент Росії лишається вірним меті відновити контроль над Україною й її геополітичною орієнтацією.

"Було б наївно підтримувати надію, що Путін змінить свою позицію щодо цієї ключової зовнішньополітичної мети після слабкого тиску санкцій США і Європи, особливо коли ключові європейські політики, такі як канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон намагаються судити про Росію з позиції великих економічних процесів", – зауважив експерт.

Читайте також: КВН закончился, маэстро – занавес!

Старший науковий співробітник Естонського інституту закордонних справ Джеймс Шерр вважає, що "чим більше ми будемо прагнути миру в Україні, тим більш ілюзорним він буде". 

"Причина в тому, що Україна для Росії важливіша, ніж будь-що окрім самої Росії", – зауважив він.

З 2014 року Москва використала грубу силу, щоб показати, що вона не відмовиться від своїх неприйнятних умов. А саме вона хоче мати право вето на зовнішню політику Києва й інституційну роль у його внутрішніх справах. Вона влаштувала інформаційну й приховану війни, щоб наголосити на цих умовах. Ціна, яку Росії довелося за це заплатити, виявилася більшою, ніж вона очікувала, але цілком терпимою для Кремля, який досі вірить, що може досягти бажаного.

Разом з тим, зустріч у Парижі показала, що компроміс не означає, що Кремль отримає все, що хоче. По-суті сюрпризів не було. Але Зеленський змінив весь алгоритм й лишив російську сторону досить розчарованою.

"Значення саміту не в тому, що мир майже в руках, а що ганебна капітуляція в перспективі не розглядається. Кремль добре подумає, перш ніж підняти ставки. І те, що він їх підніме більш вірогідно, ніж навпаки", – вважає експерт.

Читайте також: Цена обмена: почему Зеленский отдал "беркутовцев"

Аналітик глобальної політики Михайло Боцюрків звертає увагу на звіти Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні після нормандської зустрічі в Парижі. На його думку, вони провокують цілком песимістичні настрої щодо миру на Донбасі. І не лише тому, що щоденні порушення режиму припинення вогню досі на високому рівні. Спостерігачі ОБСЄ повідомляють про порушення навіть в трьох пілотних зонах розведення сил. На додачу з дня саміту в Парижі ще більше українських військових були вбиті або поранені.

"Четверо учасників саміту в Парижі домовилися про створення ще трьох додаткових зон розведення у найближчі тижні. Але якщо старе розведення не зберігається, тоді який сенс у новому?", – пише Боцюрків.

Він додає, що найбільше його тривожить те, що Володимир Путін буде далі проштовхувати проведення виборів на окупованих територіях без виконання українських вимог вивести російські сили спочатку, а також віддати Києву контроль над кордоном. Це червоні лінії, які Володимир Зеленський не зможе перетнути.

"Щодо підтримки США, то Україні доведеться якийсь час побути самій. Оскільки Вашингтон зайнятий процедурами імпічменту, а скандальний Дональд Трамп дуже зосередився на своєму переобранні", – вважає експерт.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Оригінал на Atlantic Council

Переклад  УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини