MENU

Уряд Гончарука скорочує трудові права українців?

2497 1

27 грудня 2019 року Кабінет міністрів України схвалив проект закону “Про працю”, а вже наступного дня цей надзвичайно ліберальний проект був зареєстрований в парламенті під номером 2708. Крім того, 27 грудня було зареєстровано законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)” №2681 , що суттєво обмежує свободу на об'єднання в профспілки, підриває правові основи діяльності профспілок в Україні, а також має на меті привласнення профспілкового майна державою.

Про це пише в фейсбуці "Авангард".

98 статей проекту, розроблених Міністерством економіки, а також новий законопроект про профспілки без належного обговорення в експертному середовищі та серед соціальних партнерів, можуть скоро кардинально змінити життя українців, адже баланс стримувань та противаг у трудових відносинах зміщується в бік неконтрольованого збільшення повноважень роботодавця. До того ж, від їх ухвалення отримають переваги лише монополії, олігархи та корупціонери, які отримають нові майже необмежені права, що повністю перекреслить будь-які намагання подолати корупцію в Україні.

“Запропоновані законопроекти – це загроза для свободи та демократії в Україні, також вони напряму порушують угоду про асоціацію України з Європейським Союзом. Дані проекти зроблять Україну державою з найслабшими гарантіями трудових прав у Європі”, – заявляє Георгій Сандул, директор ГО “Трудові ініціативи”.

До того ж обидва проекти, що покликані регулювати одну з найважливіших сфер суспільного життя – сферу праці, суперечать як Конституції України, звужуючи зміст та обсяг існуючих прав і свобод, так і міжнародні зобов’язання України в рамках Міжнародної організації праці. 

Які нові правила роботи можуть чекати на працюючих українців вже в 2020 році?

• Звільнення за бажанням роботодавця без зазначення жодних причин. Попередження про звільнення залежатиме від стажу роботу, а за домовленістю сторін взагалі може замінюватися грошовою компенсацією. Фактично роботодавці отримають право звільняти працівника навіть у день прийняття такого рішення

• Широкі можливості для укладення строкових трудових договорів (до 5 років)

• Трудовий договір з нефіксованим робочим часом, відповідно до якого обов’язок працівника виконувати роботу виникатиме виключно за умови надання роботодавцем доступної роботи, без гарантій того, що така робота буде надаватися постійно

Читайте також: Економічні "зради і перемоги" України у 2019 році

• Зменшення розміру заробітної плати за надурочну роботу, а також за роботу у вихідні та святкові дні – 120 % замість 200%

• Запровадження “гнучкого” робочого часу та дистанційної роботи

• Можливість працювати 6 днів на тиждень з одним лише вихідним днем

• Фактичне нівелювання ролі профспілок та скасування спеціального закону, що може викликати серйозні протестні настрої серед населення

• Передача до державної власності профспілкового майна

“Дані проекти законів не піддаються жодній критиці, вони підривають добробут пересічних українців та більше схожі на новорічний подарунок для олігархів та корупціонерів. Добросовісні роботодавці та іноземні інвестори не отримають жодних переваг, в той час як звичайні люди зазнають нищівного удару по власним статкам”, – заявляє Інна Кудінська, юрист ГО “Трудові ініціативи”. 

Читайте також: Що чекати від української економіки у 2020 році

Дані новації кардинально змінять умови праці, ще більше посилять незахищеність та вразливість найманих працівників, а жодні умови про недискримінацію та заборона мобінгу не зможуть захистити працівника від фактично необмеженого права роботодавця звільнити працівника за власним бажанням у будь-який момент. Крім того, норми проектів фактично нівелюють намагання сформувати в Україні культуру викривачів корупції на робочому місці, адже саме загроза звільнення – це перший рубіж, з яким стикається будь-який викривач.

За детальними коментарями та роз’ясненнями звертайтеся до юристів ГО "Трудові ініціативи":

Георгій Сандул, директор ГО “Трудові ініціативи” 0675258742 
Інна Кудінська, юрист ГО “Трудові ініціативи” 0671874990

Ми в Телеграмі – https://t.me/grupa_avangard

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини