MENU

American Interest: США ігнорують Україну, яка повністю заслужила підтримку

1487 4

Президент України Володимир Зеленський здобув важливу політичну перемогу минулої неділі, добившись повернення 76 українців, які були заручниками сил Росії й її маріонеток. Днями Держсекретар Майк Помпео повинен був приїхати в Київ, де він міг похвалити зусилля Зеленського й запропонувати недвозначну підтримку США для України.

Але Помпео скасував поїздку через заворушення у Багдаді, – пише American Interest. Рішення американського дипломата зрозуміле, зважаючи на складну ситуацію в Іраку й загрозу для американського посольства там. Але він вже вдруге відклав поїздку в Київ. В листопаді він теж це зробив через скандал навколо імпічменту. Президент США Дональд Трамп теж повинен був зустрітися із Зеленським у Варшаві минулого вересня. Але він теж скасував свій візит через загрозу, що ураган вдарить по східному узбережжі США. У Зеленського була дивна зустріч з Трампом у Нью-Йорку в кулуарах Генеральної асамблеї ООН. Хоча йому давно обіцяли зустріч в Овальному кабінеті. Буде не дивно, якщо українці почнуть думати, що американські чиновники уникають їх.

На додачу колишній посол США в Україні Вільям Тейлор, який обійняв цю посаду тимчасово після дострокового відкликання Марі Йованович, теж пішов у відставку. Тейлор дав свідчення у справі про імпічмент, а Трамп за це звинуватив його у тому, що він не був його "прихильником". Помпео ніколи не заступався за свого посла в Києві.

Зараз відставка Тейлора була нібито пов'язана з тим, щоб уникнути можливості появи його на фото з Помпео під час очікуваного візиту в Київ. Але візит скасували. Тож з Тейлором чи без, але не буде ніяких фото Помпео в українській столиці. Натомість посольство США в Києві лишилося в руках заступника голови місії. Й нічого не вказує на те, що Білий дім призначить когось послом найближчим часом. Зеленський, напевне, дивується, в чому проблема.

Читайте також: Головні прорахунки Києва в процесі обміну полоненими з ОРДЛО

Все це надзвичайно гірко, оскільки президент України заслуговує на похвалу не лише за визволення українців з російських в'язниць, а й за антикорупційні й інші реформи. Президент України виправдано може почуватися ізольованим навіть серед дружніх країн на Заході. Несправедливо втягнутому в скандал навколо імпічменту в США, йому довелося мати справу ще й зі зневагою Дональда Трампа до України. На додачу український президент відчуває дедалі більший тиск європейських лідерів, які вимагають "закінчити" конфлікт з Росією, щоб їхні країни могли скасувати санкції й повернутися до звичних справ з Путіним. Весь цей тиск призвів до того, що під час інтерв'ю Time Зеленський сказав: "Я не довіряю нікому".

Видання нагадує, що він став президентом після того, як здобув підтримку 73% голосів минулого квітня. Обмін ув'язненими як крок в бік завершення війни з Росією був важливою частиною його передвиборчої кампанії. Нещодавній обмін був вже другим. Адже 7 вересня додому повернулися 35 українців, яких незаконно утримувала Росія.

Видання нагадує, що він став президентом після того, як здобув підтримку 73% голосів минулого квітня. Обмін ув'язненими як крок в бік завершення війни з Росією був важливою частиною його передвиборчої кампанії. Нещодавній обмін був вже другим. Адже 7 вересня додому повернулися 35 українців, яких незаконно утримувала Росія.

Щоб визволити співвітчизників, Зеленський відпустив 124 людей, яких українські сили схопили під час боїв. Серед них були 5 колишніх бійців загону "Беркут", яких звинувачують у вбивстві сотні учасників протестів на Майдані в 2014 році. Їхня передача російській стороні означає, що вони ніколи не постануть перед судом за свої злочини. У вересні під час обміну Росія наполягала на передачі їй Володимира Цемаха, який потрібен був слідчим в Нідерландах у справі про знищення рейсу MH17. Звільнення Цемаха викликало шквал критики на адресу Зеленського, оскільки Москва не співпрацює зі нідерландським слідством. Останній обмін ув'язненими теж викликав хвилю обурення.

Читайте також: Путін не відмовився від свого плану

Видання пише, що потрібно пам'ятати про більш широкий моральний контекст. Всі проблеми почалися тому, що Володимир Путін наказав своїм військам вторгнутися в Україну в 2014 році: спочатку в Крим, а потім на Донбас, де війна триває досі. За майже 6 років боїв понад 14 тисяч людей загинули, а ще 2 мільйони – були змушені переїхати. Путін несе повну відповідальність за це.

Зеленський добився свободи для українців, які нічого не порушили або захищали свою країну від російських загарбників. Путін же добився визволення з українських в'язниць людей, в яких руки в крові. Вони були під слідством, звинувачені або підозрювані у причетності до різних звірств, таких як знищення MH17 або холоднокровному вбивстві демонстрантів в Києві. Те, що Путін вимагав звільнення таких людей, багато говорить про його цінності чи їх відсутність.

Якщо Зеленський заслуговує на похвалу, то Путін – ні. Зрештою, якби російський президент не влаштував вторгнення в сусідню країну, всі ці люди не були б у російських в'язницях, а всі загиблі в наслідок його агресії були б досі живі. Поки Путін не виведе всі російські війська з української території включно з Кримом й не припинить атаки проти України, всі західні санкції повинні бути в силі або й навіть посилені. Минулого тижня Путін відправив перший потяг в окупований Крим через міст, який був збудований з чітким порушенням українського суверенітету й територіальної цілісності.

Не зважаючи на його згоду на обмін ув'язненими, Путін лишається тим же огидним автократом, відповідальним за вторгнення в сусідні країни, за порушення прав власного народу, за вбивство невинних мирних людей в Сирії, а також за втручання у американські вибори й політику.

Зеленський з іншого боку заслуговує американську підтримку у протистоянні проти досі загрозливого російського лідера, а також в реформуванні своєї країни. Не треба плутати: Україна і Зеленський - це хороша сторона, а Путін і його оточення – погана. Якби Держсекретар Майк Помпео таки приїхав в Київ, він би отримав змогу показати, що знає про цю різницю.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Оригінал на The American Interest

Переклад – УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини