MENU

ЗНО варто складати кілька разів на рік – освітянин

389 0

ЗНО

Наразі триває реєстрація на пробне ЗНО. Як людина, котра започаткувала його проведення, очевидно маю повне право висловити кілька думок про нього.

1. Ми придумали пробне ЗНО для полегшення життя тих, хто збирався складати основне. Щоб вони могли пройти тренування для ознайомлення з процедурою, яка тоді була новою і незнайомою. Без будь-якого змістового наповнення. І тим більше без визначення результатів такого оцінювання.

За роки, що пройшли, з процедурою проведення ЗНО не знайомі лише немовлята. Виникає питання: то який сенс у проведенні пробного? Відповідаю, що сенс один – дати можливість регіональним центрам оцінювання якості освіти заробити гроші. Інших сенсів не бачу.

Читайте також: Школа без оцінок: ефективно чи ні?

2. За практикою, що давно утвердилася, укладаючи тести для пробного ЗНО ніхто особливо не ускладнює собі життя. Переважно безсистемно добираються завдання із тестів минулих років – і уперед. Іншими словами – споживачу продають далеко не свіжий продукт. Тож особливого тренування в контексті "знаю – не знаю" там апріорі не може бути.

Крім того, під час пробного ЗНО не витримується деякі внутрішні технологічні моменти, включаючи методику визначення результатів, які є важливими для забезпечення об'єктивності оцінювання. За таких умов марна справа покладати надії на те, що подібне оцінювання щось покаже об'єктивно.

3. Зважаючи на зазначене вище, вважаю, що від пробного ЗНО давно потрібно відмовитися й, відверто кажучи, не дурити людей. Але так, як ЗНО муміфіковано і не змінюється впродовж десятиріччя, то це зробити бояться. Бо тоді й мумія розпадеться, й заробітків не буде. Хоч, насправді, вихід є.

Читайте також: В Україні розпочалася реєстрація на пробне ЗНО

Відмовившись від пробного ЗНО, необхідно запровадити практику складання ЗНО з кожного предмету упродовж року кілька разів. Один раз – за кошти бюджету, а кілька інших разів – за кошти абітурієнтів.

Результати усіх кількох ЗНО повинні бути рівноцінними (за рахунок створення однакових умов і порівнювальних за складністю тестів). Абітурієнт повинен отримати право подавати до приймальної комісії результат того ЗНО, який він вважає найкращим із кількох...

І це – не обов'язково результат того ЗНО, яке проводилося за бюджетні кошти. Така система буде набагато справедливішою і психологічно комфортнішою для абітурієнтів. Щоправда, вона буде набагато складнішою для організаторів зовнішнього оцінювання.

Але хто про тих абітурієнтів думає? Важливіше – не напружувати організаторів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ігор ЛІКАРЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини