MENU

Нова війна Росії проти Заходу вже йде. І вона вже давно не "холодна"

1304 0


Ілюстративна світлина

(Коментар до Путінового візиту в Сирію).

На мій погляд, наразі головний стратегічний здобуток Путіна в міжнародній політиці полягає в тому, що йому вдалося нав'язати країнам Заходу гру не на підвищення, а на пониження.

Себто: не "хто більше виграє" у мирному змаганні, а "хто відносно менше програє" у ситуації перманентного млявого конфлікту й дозованого завдання сторонами шкоди одна одній (з боку Заходу – санкції, з боку Росії – інформаційні й інші диверсії).

У цьому плані, продовження й навіть активізація "діалогу з Путіним" для Заходу (насамперед Європи) є просто засобом мінімізації власних втрат.

Читайте також: Ризики 2020 року: поки в Зеленського говорять про "мир", Путін готується до війни

Яких саме втрат?

По-перше, іміджевих: західні політики, особливо в Європі, не можуть дозволити собі постати перед власними виборцями як такі, що "першими пішли на подальше загострення". Саме тому західні політики лише "реагують", тобто завжди діють лише "другим темпом", повністю віддавши Путінові право стратегічної ініціативи.

По-друге, економічних і соціальних: Путін уже успішно шантажував Європу збільшенням потоку біженців (насамперед сирійських), принагідно "може повторити", і щойно продемонстрував, що постійно "тримає руку на пульсі". Адже Близький Схід – це справжня ахіллєсова п'ята Європи.

Тобто: для країн Заходу "діалог з Путіним" є засобом "стримування" агресивного сусіда, який в обмін на "підтримку діалогу" поводиться "ще не настільки погано, як міг би".

Читайте також: Дракони відроджуються, бо нема кому їх перемагати – Казарін

Оце і є гра на пониження: дії Заходу в стосунках з Росією продиктовані логікою втрат замість логіки здобутків.

Але "логіка втрат" – це логіка не миру, а війни ("хто кому завдасть більше шкоди").

Ось у цьому засадничому плані нав'язана Росією Заходові нова геополітична війна вже давно йде – хоча її учасники щосили намагаються не визнавати цього вголос (причому для Росії це наступальна війна, а для Заходу оборонна). І ця війна аж ніяк не "холодна", а місцями навіть дуже "гаряча" – маючи на увазі не лише Україну, а й, наприклад, організовані спецслужбами РФ політичні вбивства в Західній Європі.

У цьому плані Україна є заручницею набагато ширших геополітичних процесів. Хоча результат цих процесів до певної міри залежить також і від нас.

Із новим буремним роком, пані та панове.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Олексій ПАНИЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини