Тегеран здивував усіх. Чи покарають винних у катастрофі?
Треба сказати, що Тегеран дуже здивував практично всіх, коли визнав свою провину за загибель літака і всіх його пасажирів з екіпажем.
Командування корпусу вартових ісламської революції офіційно оголосило, що в столичній системі ППО стався збій, літак був прийнятий за ворожу ціль і збитий, пише у своєму блозі на сайті "Новое время" Іван Яковина.
Чому Іран визнав знищення
Зазвичай держави не визнають своєї провини за помилково збиті літаки. Ні СРСР в 1983 році, ні США і Лівія в 1988 році, ні Україна у 2001 році, ні Росія у 2014 році офіційно не визнали своєї відповідальності за збиті ними пасажирські лайнери. А Іран ось несподівано виявився чесніше за всіх.
На мою думку, це сталося відразу з ряду причин:
По-перше, більшість загиблих були іранцями. Навіть ті пасажири, яких зараз називають канадцями, на ділі були емігрантами з Ірану, тобто в Тегерані їх вважають "своїми". Виходить, що для них ця катастрофа – майже внутрішня справа.
Читайте також: Что известно об украинцах, погибших в небе над Ираном. ФОТО
По-друге, швидкому визнанню допомогла позиція України. Нам не треба тиснути на Іран, якщо ми хочемо отримати від нього визнання провини і компенсації. Київ, на щастя, так і вчинив. Він не став тиснути на Тегеран і дозволив йому визнати свою провину, не втрачаючи при цьому обличчя і гідності.
На сході така делікатність дуже дорого коштує. Я думаю, що іранці за це повинні українцям виплатити величезні компенсації. Не менше мільйона доларів за кожного загиблого. Звичайно, грошима людей не замінити, але багато життєвих проблем гроші все-таки можуть зняти.
По-третє, іранці визнали провину, оскільки заперечувати її було вже майже неможливо. Спочатку весь світ побачив кадри того, як в літак влучає ракета. Потім українські фахівці вивчили уламки і побачили на них отвори від вражаючих елементів ракети. Це вже був прямий і залізобетонний доказ.
Всі три ці фактори спрацювали. Це добре, але ще не кінець історії. Зараз Україні потрібно отримати від Ірану виплату компенсацій, а також домогтися адекватних покарань для тих людей, хто збивав літак.
Чи покарають винних у катастрофі
Зараз у багатьох знову буде велика спокуса кричати і тиснути на Іран. Але я впевнений, що треба зберігати все той же холодний і спокійний тон діалогу. Тоді, я впевнений, винні швидко отримають заслужене покарання, а сім'ї загиблих – гроші від уряду Ірану.
Ви знаєте, я розумію тих людей, які вимагають зараз максимально жорстко засудити Іран, приєднатися до санкцій проти нього, повністю розірвати відносини або щось ще…
Читайте також: "Плакали разом". Президент МАУ розповів про першу зустріч з рідними членів екіпажу після катастрофи в Ірані. ВІДЕО
Щойно сталася справжня трагедія і емоції дуже сильні. Але в міжнародній політиці емоції – це дуже, дуже поганий порадник. Для досягнення успіху в цій сфері будь-якій країні необхідно бути абсолютно раціональною. Іноді – навіть через силу.
І ви знаєте, я навіть трохи здивований, що в України поки що виходить пройти це страшне випробування дуже гідно – спокійно і з холодним розумом. Сподіваюся, що так буде і далі.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки