MENU

Смертельний вітамін? Медики встановили, які речовини прискорюють ріст ракових клітин

2075 0

Смертельний вітамін

Вчені виявили, що один з різновидів раку – гострий мієлоїдний лейкоз – розвивається швидше за рахунок вітаміну В6 для прискорення поділу клітин.

Але повністю видалити з раціону важливий вітамін не можна, тому вчені пропонують впливати не на сам вітамін, а на фермент, який керує активністю B6, пише НВ.

Дослідницька група з лабораторії Cold Spring Harbor Laboratory (CSHL) і Memorial Sloan Kettering Cancer Center (MSK) припускають, що вони можуть зупинити зростання цього раку, обмежуючи його здатність маніпулювати ферментом, необхідним для клітинного ділення.

Це підхід до боротьби з раком без шкоди для здорових клітин, яким для виживання необхідний вітамін B6.

Читайте також: Науковці навчили штучний інтелект діагностувати рак точніше за лікарів

В даний час тільки одна третина пацієнтів з гострим лейкозом виживе через п’ять років після постановки діагнозу. Це тому, що, як і багато інших смертельних видів раку, його клітини можуть ділитися і поширюватися швидше, ніж більшість методів лікування можуть їх убити.

Співробітник CSHL Лінбо Чжан хотів дізнатися, як гострий мієлоїдний лейкоз може досягти такого швидкого зростання, тому він вивчив гени ракових лейкоцитів при захворюванні.

"Ми виявили більше 230 генів, які дуже активні в лейкозних клітинах, а потім перевірили їх один за одним", – пояснив він.

Використовуючи технологію редагування генів CRISPR, лабораторія Чжана відключила активність кожного з цих 230 підозрілих генів, щоб перевірити, чи не зупинить це зростання ракових клітин. Виявилося, що ген, який виробляє PDXK, фермент, який допомагає клітинам використовувати вітамін B6, виявився найважливішим для зростання раку.

Читайте також: Китайські вчені пов'язують пиття чаю з меншим ризиком передчасної смерті – дослідження

Вітамін B6 має вирішальне значення для клітинного метаболізму, виробляючи енергію та інші ресурси, важливі для росту клітин. У здорової клітини фермент PDXK керує активністю B6, забезпечуючи роботу вітаміну, коли це необхідно. Оскільки нормальні клітини насправді не діляться весь час, фермент PDXK не завжди підштовхує вітамін B6 до активності.

А в ракових клітинах фермент PDXK завжди стимулює активність B6. Це говорить про те, що "лейкозні клітини залежні від вітаміну B6", підкреслили вчені.

Чжан попереджає, що його дослідження про те, як ракові клітини використовують вітамін В6 для розмноження, не означає, що хворі на рак обов’язково виграють від зниження споживання вітаміну В6 в рамках свого раціону. Вітамін В6 необхідний для виживання здорових клітин. Дослідження Чжана показують, що ракові клітини використовують фермент PDXK для підвищення активності вітаміну B6. Ця підвищена активність сприяє розвитку лейкозу.

Чжан і його колеги говорять, що наступним кроком буде розробка препарату, який блокує лейкоз від активації ферменту PDXK. Маніпулюючи тим, як фермент управляє активністю B6, ліки можуть уповільнити або навіть зупинити ріст ракових клітин без глибоких побічних ефектів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини