MENU

Метро на Виноградар: як "заробляли" забудовники і підрядник

616 0

Метро на Виноградар: як "заробляли" забудовники і підрядник

"Київметробуд" завдяки Кабміну Володимира Гройсмана отримав можливість отримати 95% авансу по роботах з будівництва лінії метрополітену на Виноградар вартістю 5,99 млрд грн, частину якого поклав на депозит і у подальшому отримані відсотки перерахував на пов’язані компанії.

Про це пишуть Наші Гроші з посиланням на постанову Печерського райсуду Києва від 10 грудня 2019-го.

У листопаді 2018 року "Київметробуд" переміг у тендері щодо будівництва лінії метро від станції "Сирець" на житловий масив Виноградар вартістю 5,98 млрд грн.

Відповідно до укладеного договору "Київський метрополітен" мав перерахувати "Київметробуду" аванс у розмірі 30% від суми договору, який треба було використати за три місяці.

Разом з тим 20 грудня 2018 року сторони уклали додаткову угоду, якою збільшили розмір авансу з 30% до 95%. При цьому строк його використання збільшили з 3 до 24 місяців.

Підставою для таких дій стала постанова Кабміну від 18 грудня 2018 року, якою тодішній прем’єр Гройсман встановив максимальну ставку попередньої оплати робіт з будівництва дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену в розмірі до 95% вартості робіт за договором на строк не більше ніж на 24 місяці.

Як вказує слідство, ухвалення цієї постанови було пролобійоване невстановленими особами за допомогою «корупційних зв’язків в Кабінеті міністрів» з метою збільшення витрат бюджетних коштів та отримання їх на підконтрольні собі та своїм співучасникам компанії, всупереч принципу здійснення закупівель, визначених ст.3 закону "Про публічні закупівлі", а саме – максимальної економії та ефективності.

Читайте також: Чому не працює E-квиток за півмільярда

У період з 16.01.2019 по 25.03.2019 за даними сайту "Spending.gov.ua" 2,5 млрд грн бюджетних коштів в якості попередньої оплати було перераховано на рахунок ПАТ "Київметробуд".

Як встановило слідство, у травні 2019 року посадові особи "Київметробуду" розмістили понад 1 млрд грн бюджетних коштів на депозитних рахунках в "Укргазбанку" з метою отримання прибутку в якості відсотків та подальшого власного збагачення. Фактично бюджетні кошти були використані не на цілі, визначені договорами про закупівлю товарів, робіт і послуг, з порушенням положення Постанови КМУ №117 від 23.04.2004 р.

У подальшому отримані прибутки, у вигляді відсотків від депозитних договорів, "Київметробуд" перевів на рахунки ТОВ "Профі-факторинг". А останнє, у свою чергу, перерахувало ці гроші на рахунки ТОВ "Деорбуд", ТОВ "ФК "Фактор-сервіс", ТОВ "РУЛ", ПП "Авен-Єзєр" та ТОВ "Фактор Стандарт". 10 грудня суд наклав арешт на ці рахунки.

Кримінальне провадження за цим фактом було розпочате у травні 2019 року, нагляд у якому здійснює Київська місцева прокуратура № 6.

Засновником ТОВ "Деорбуд" є кіпрська компанія "Канетро Холдінгс Лтд", бенефіціарними власниками якої значаться громадянин Індії Кумар Кульдіп та Дмитро Мармуляк з Кременчука. Ці ж особи наразі значаться кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ "Расмус".

"Расмус був створений у 2013 році. Із 2013 по 2016 рр 50% у цьому підприємстві належало Вікторії Полухіній. З 2017 року і донедавна Полухіна була засновницею ТОВ "Магнат Будсервіс Лтд", власником і керівником якого зараз є Михайло Столар. Це батько нардепа від ОПЗЖ Вадима Столара. Після 2014 року Вадима Столара почали називати "сірим кардиналом" столиці. Як відомо, він має інтереси у сфері будівництва та нерухомості.

Читайте також: У Києві побудували перший тунель для метро на Виноградар. ФОТО

З 2016 року засновником ТОВ "Расмус" є кіпрська компанія "Асодрія Холдінгс Лтд", кінцевим власниками якої значаться Кумар Кульдіп та Дмитро Мармуляк. Останній у 2013-2016 рр був директором ТОВ "Проффайненс Груп", якого надалі замінила, ставши і засновником фірми, Лариса Криворучко – це дружина Володимира Криворучка. Разом із нинішнім головою правління ПАТ "ХК "Київміськбуд" Ігорем Кушніром у 2010 році вони стали депутатами Кременчуцької міської ради від Партії регіонів. Саме у Кременчуці Кушнір вибудував свою кар’єру.

ТОВ "Деорбуд" є замовниками будівництва ЖК Time на вул. Василя Липківського, 38, а також ЖК Salut на бул. Дружби народів, 2 у Києві.

Кінцевим власником "Профі-факторингу" є киянин Андрій Савченко. Засновником "ФК "Фактор-сервіс" є ТОВ "Нью Фінанс Партнерс", якою володіє кіпрська компанія "Сток Маркет Сек’юріті Пат Лімітед". Засновником ТОВ "Рул" є київська компанія "Фрубелса Україна", зареєстрована на громадянина Азербайджану Ельмара Маммадова. Засновниками ПП "Авен-Єзєр" є Сергій Пономарено та Петро Левченко. У свою чергу "Фактор Стандарт" оформлений на ТОВ "Сеньйораж", засновниками якого є Дмитро Іванов та Ігор Терещенко.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини