MENU

Олігархічний реванш приречений на поразку – Портников

1924 1

Скандал навколо нового призначення в Державному бюро розслідувань видається сюрпризом або прикрою помилкою тільки на перший погляд. Таких скандалів і таких сюрпризів буде ще чимало.

І причина цього є дуже простою. Ми маємо справу не просто із популістським тріумфом, не просто з охлократичним торжеством. Ми маємо справу ще й із олігархічним реваншем. Насамперед із олігархічним реваншем. Тому що популісти й люмпен – усього лише поживний бульйон для цього реваншу.

Читайте також: Влада поставила ганебну крапку у справі розстрілів на Майдані – Пекар

Для того, щоби зрозуміти мету цього реваншу, слід усвідомити, що олігархи зовсім не бажали краху Віктора Януковича 2014 року. Вони прагнули лише до послаблення його режиму, до "колективного авторитаризму". Їм потрібна була влада, яка гарантуватиме їхні фінансові інтереси, а не концентруватиме все в руках "сім'ї". Тому перемога Майдану й конфлікт із Росією стали для олігархів справжнісінькою катастрофою. А небажання – або нездатність – Петра Порошенка відновити олігархічне управління країною – зрадою.

Мета олігархів – відновлення такого режиму та примирення з Росією. Слабкий президент, який або не розуміє, що насправді відбувається – або не хоче розуміти – тільки "прокладка" між епохою після Майдану та майбутнім українським Путіним. Його завдання – дискредитувати Майдан і примиритися з Москвою. А потім уже буде встановлено класичний режим гаранта олігархічних інтересів.

Читайте також: Між Росією та олігархами: що чекає на Україну 2020 року

Одразу скажу, що нічого не вийде. Олігархи не розуміють Україну. І Путіна вони теж не розуміють. У них у голові тільки гроші – як, утім, і в тих, кого вони привели до влади. Із таким розумінням реальності можна тільки генерувати хаос. Що ми й бачимо.

Україна збережеться саме тому, що компромісу з Росією не буде. А без порозуміння із Кремлем не можна ані забезпечити олігархічні інтереси, ані надовго забезпечити стабільність популістського режиму, ані привести до влади автократа. Всього цього можна досягти тільки якщо підкоритися Путінові. А цього не допустять небайдужі українці. Україну врятує саме це запекле протистояння, до якого знову штовхають нас олігархи та пов'язана з ними частина влади.

Вони програють. Вони згинуть. Але потрясінь, криз і розчарувань буде ще дуже багато.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини