MENU

Найєм: Сьогодні дізнаємося, на чиєму боці Верховний суд – підсанкційної російської компанії чи українського оборонного заводу

670 0

Як ви гадаєте, що сталося б, якби у 2014 році Кремль звернувся до Шевченківського районного суду Києва з вимогою переписати Крим на Москву в рахунок трьох мільярдів боргу Віктора Януковича?

Переписав би. А потім те саме зробив би Верховний суд. А виконавча служба, посилаючись на ці рішення, перекрила б адмінкордон і вимагала б від українських військових добровільно залишити півострів, бо там уже інший господар.

Це не фантазії. Це той самий фантастичний абсурд, що вже другий рік триває у виконавчій службі й українських судах, які у примусовому порядку, всупереч санкціям та здоровому глузду, змушують заводи "Укроборонпрому" підтримувати економіку підприємств Російської Федерації і продавати ворогові зброю, якою він нас потім вбиває.

Сьогодні, 23 січня, о 14:00 відбудеться чергове засідання Верховного суду в цій справі – про стягнення заборгованості за позовом російського компанії "Авіа-Фед-Сервіс" до заводу "Артем". Засідання відбудеться у приміщенні Верховного суду у складі суддів Касаційного цивільного суду за адресою: просп. Повітрофлотський, 28.

Сьогоднішнє засідання може поставити крапку в тяганині російської фірми та нашого заводу. У разі позитивного рішення суду на користь підсанкційної російської компанії "Артем" змушений буде виплатити їй непід’ємну для себе суму – близько 3 мільйонів доларів.

Читайте також: Поки в нас ухвалюють такі рішення, за Давоса можна привозити тільки шапки – Фурса

Це може зупинити виробництво щонайменше на чотири місяці, спричинити зрив виконання державного оборонного замовлення й низки експортних контрактів.

Тому сьогодні хочу прийти до суду сам. Послухати аргументи суддів та адвокатів тієї сторони, бо ані моєї юридичної освіти, ані здорового глузду не вистачає, щоби зрозуміти таке правосуддя.

Мені по-людськи цікаво, як судді ухвалюватимуть рішення про те, аби змусити український завод із виготовленню ракет і боєприпасів віддати борги російському оборонною підприємству із санкційного списку.

Вважаю, що українські суди під час війни взагалі не мають задовольняти позови російських компаній, тим паче в оборонній сфері, адже це суперечить публічному порядку України в частині дотримання режиму санкцій проти компаній оборонного комплексу країни-агресорки.

Ми вже відправили відповідні листи до СБУ, РНБО, уряду, Міністерства юстиції та Міністерства економіки. Держава має припинити цей сюр, коли однією рукою ми накладаємо на російські фірми санкції, а іншою – видаємо цим фірмам судові рішення, якими вони банкротять наші стратегічній оборонні підприємства.

Коротко про суть справи

У 2012–2013 роках київський завод "Артем" підписав чотири контракти з російською компанією "Авіа-ФЕД-Сервіс", яка спеціалізується на авіабудівельному й авіаремонтному обладнанні на загальну суму 2,33 млн. дол. США.

Читайте також: Зеленський не хоче питати в Путіна про обстріли? ВІДЕО

Потім почалася війна.

Як країна, на яку напали, ми запровадили цілу низку санкцій щодо російських компаній, які загрожують національній безпеці, суверенітетові й територіальній цілісності України.

Іншими словами, держава законом прямо заборонила заводові "Артем" продовжувати будь-яку співпрацю з російськими компаніями. Зокрема проводити будь-як розрахунки й виконувати будь-які зобов’язання щодо поставки продукції підсанкційним компаніям.

Далі починається абсурд.

Російська фірма "Авіа-ФЕД-Сервіс" звертається до Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті Російської Федерації й – дивно! – отримує на свою користь рівно чотири арбітражних рішення.

В Україні триває війна, а російська компанія спокійно звертається до українського суду з вимогою визнати рішення московських судів і…отримує на свою користь декілька позитивних рішень, зокрема – Верховного суду!

Тобто російська фірма починає вигравати і тут, у Києві, й у себе вдома – в Москві.

На користь підсанкційного російської фірми рішення виносять спочатку Шевченківський суд Києва, а потім – Касаційний цивільний суд у складі Верховного суду.

Українські суди вважають, що агресія Російської Федерації проти України та санкції, прямо передбачені рішеннями РНБО й уведені в дію указами президента, не мають зупиняти економічні стосунки між українським оборонним заводом і російською компанією.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Мустафа НАЙЄМ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини