MENU

Клініка за 10 днів – чому не слід захоплюватися китайським досвідом

1061 2

Соціальні мережі заповнені коментаторами, які в захваті від будівництва клініки в Китаї за 10 днів. Із приводу цього я маю сказати:

1. Авторитарні режими зазвичай будують дуже швидко порівняно з демократичними. Це добре, якщо зводять щось корисне й потрібне людям. Це погано, якщо будують щось погане. Авторитарний режим може швидко побудувати клініку, а може – гідроелектростанцію, що залишить без даху над головою мільйон людей, а може – військову базу. В усіх випадках вашої думки не питатимуть.

Читайте також: Ми знаємо про численні злочини КНР, однак мовчимо – журналіст

2. Демократія забезпечує перевірку, що новобудова потрібна, і зводять її так, як треба. Це вимагає певного часу на підготовку та перевірку. Ще більше часу займають тендери щодо вибору підрядника. Тому демократичні режими будують набагато повільніше.

3. Коли час на перевірку завеликий, документів занадто багато, а чиновник не обмежений у праві прийняття рішення, виникає корупція. Якщо над чиновником стоїть офіцер НКВД, КВІР або СС із пістолетом, корупція виникає на рівні офіцера або його командира. Корупція не є специфічною ознакою демократії. Просто в демократичних суспільствах корупціонери не обов'язково мають табельну зброю, а в авторитарних – обов'язково.

Читайте також: Позірна сила авторитарних режимів насправді зведена з піску

4. Якщо рівень суспільної небезпеки заходить за червону позначку, демократичні режими перетворюються на авторитарні. В умовах епідемічної катастрофи в Україні може статися, що клініку зведуть хай не за 10, а за 30 днів. Але будьте готові, що її побудують на вашій землі без усяких дозволів, а ви самі працюватимете на будівництві 16 годин на добу, а ваша бабуся не отримає пенсії. А проти незгодних буде стояти Національна гвардія з наказом відкривати вогонь на ураження.

5. Демократичні режими, які не здатні у випадку суспільної небезпеки червоного рівня перетворитися на авторитарні, не виживають.

6. Будувати в нас уміють (кажу як людина з певним досвідом). У нас не вміють керувати, а це інша компетенція.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Валерій ПЕКАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини