Недопалки шкідливі не менше за сигарети – дослідження
Погашені сигаретні недопалки викидають в повітря 14% від кількості нікотину, який виробляється під час куріння сигарети, особливо протягом перших 24 годин.
Згідно з дослідженням Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA), кількість шкідливих викидів починає зменшуватися тільки через 5 днів після того, як сигарету викурили й загасили, пише УП. Життя.
Щоб виміряти викиди в атмосферу від недопалку, інженер-еколог Дастін Поппендік з Національного інституту стандартів і технологій США (NIST) та його команда помістили нещодавно погашені сигарети в камеру з нержавіючої сталі.
Звичайно, вони не курили все це самі. Замість цього команда створила машину, що дозволяє робити шість затяжок на одну сигарету, імітуючи поведінку реальних людей.
Читайте також: Загрозлива сила звички, або Що робити з недопалками сигарет
Команда виміряла вісім хімічних речовин, які зазвичай виділяються сигаретами, чотири з яких FDA вважає особливо шкідливими, чи потенційно небезпечними. Команда також звернула увагу на тріацетин – речовину, що не відноситься до числа небезпечних, але поширену у сигаретних фільтрах. На її прикладі дослідники дивились, яким чином руйнуються інші хімічні речовини.
Під час дослідження використовували 2100 сигарет відомої марки, тобто результати можуть відрізнятися в залежності від виробника тютюнових виробів.
Команда прийшла до висновку, що інтенсивність виділення шкідливих річовин варіюється від того, де сигарету утилізували, або наскільки висока температура навколо.
Читайте також: Хвороби наших будинків. Чому іноді дихати шкідливіше, ніж курити
Наприклад, коли в кімнаті тепло, погашені сигарети виділяють хімічні речовини з більшою швидкістю. А якщо недопалок викинули в приміщенні, або авто, там також буде виділятися велика частка шкідливих речовин.
"Частку нікотину, що викидається з погашеної сигарети за п'ять днів, можна порівняти з часткою нікотину, що виділяється з тліючої цигарки, особливо при більш високих температурах", – розповідають автори.
Іншими словами, залишати попільничку з недопалками на кілька днів поспіль, особливо в спеку – погана ідея.
"Ви можете подумати, що якщо ніколи не палите у своїй машині, в присутності дітей, ви захищаєте їх. Але якщо у вашій гарячій машині попільничка повна недопалків, вони так само впливають на здоров'я дітей", – каже Поппендік.
Станом на 2020 рік, щорічно в світі виробляється більше 5 трильйонів недопалків, та багато з них не повністю знищуються або викидаються належним чином, що також призводить до забруднення грунту, оскільки недопалки не розкладаються.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки