MENU

Від переходу до пропорційної системи і зменшення кількості депутатів виграють хіба що політичні партії, але не виборці – Маляр

229 1

300 або 450? Ідеальної виборчої системи не існує. Будь-якою системою можна зловжити, неправильно порахувати голоси, вплинути на виборців тощо.

Навіть в країнах розвиненої демократії, таких як США чи Великобританія, трапляються підробки протоколів, бюлетенів та інших злочинних діянь під час виборчого процесу, про що можна дізнатись зі звітів міжнародних спостерігачів.

Принциповим для демократичної країни є не кількість депутатів і не виборча система, а чесна робота виборчих комісій, правоохоронних органів та судів.

Та найбільше значення має рівень цивілізованості самого суспільства, а саме – неприйняття та осуд порушень, підробок, корупції під час виборів.

Читайте також: Ініціатива зменшити кількість нардепів свідчить про занепад нашого парламентаризму

І два показові приклади на цю тему. Я співпрацюю з людиною, яка є членом комісії з підрахунку голосів місцевих референдумів у Швейцарії. Там, як ви знаєте, кілька разів на рік проводять такі референдуми.

Так от, ця людина розказувала про процедуру голосування на місцях (у кантонах) – це звичайні паперові бюлетені, які людина може заповнити і навіть заповнити дома чи у відрядженні та надіслати поштою до виборчої дільниці. Я бачила цей бюлетень – ніякого цінного паперу з елементами захисту від підробки.

Перше моє питання було, звісно, таке – а якщо людина підробить бюлетень? і, взагалі, це не вона його заповнить, а родич чи якась інша людина?

Відповідь була коротка:

– Як це?

Мені довелось пояснювати як це, і я зрозуміла, що це речі неприпустимі на рівні свідомості в їхньому суспільстві... вони не задумуються, як це – підробити...

Другий приклад відносно того, що виборча система не має значення, якщо суспільство і держава не готові до чесних виборів та осмисленого вибору:

Читайте також: Рано чи пізно в фундаменті влади замість цеглинок будуть дірки – Рахманін

Подивіться на партійні списки депутатів нинішнього скликання ВР і порівняйте їх з мажоритарниками?

Ви готові стверджувати, що за партійними списками пройшли більш фахові та освічені люди, що вони не платили гроші за свої місця і що вони ефективніше працюють ніж мажоритарники?

Так ото ж. І серед списочників, і серед мажоритарників – однаково зустрічаються як фахові люди, так і суцільна ганьба.

Тому, від переходу до пропорційної системи партійних списків і зменшення кількості депутатів виграють хіба що політичні партії, але не виборці.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Анна МАЛЯР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини