MENU

Зміни на Банковій: маємо три варіанти розвитку подій

1366 0

Продовження попереднього допису про кадрові перестановки на Банковій із позиції управлінських культур.

Слабкість інституцій (систем, процесів) у "червоній" клановій культурі потребує мікроменеджменту з боку керівника. Але в центрі системи мікроменеджменту мусить бути сильний мікроменеджер. Він нікому не довіряє та нічого не делегує, працює майже цілодобово й підміняє собою всі інституції. Він виснажується, але якось майже встигає опрацювати потік управлінських рішень. Все, що не встигає, просто відкидає. Думаю, приклади у вас перед очима.

Читайте також: В Україні – епоха жириновських: Портников назвав єдиний шанс на порятунок

Що ж відбувається тоді, коли в центрі системи мікроменеджменту постає не сильний мікроменеджер, а сильний арбітр? Тоді відбувається "феодалізація" інституцій. За круглим столом опиняються представники кланів. Кожен із них, з одного боку, є керівником свого клану, з іншого боку – певним делегатом від цього клану за круглий стіл. Типові приклади – "башти Кремля" за столом у Путіна чи олігархи в епоху Кучми.

Що ж відбувається, коли фігура в центрі не є ані сильним мікроменеджером, ані сильним арбітром? Система починає дезінтегруватися, клани стають усе більш незалежними й починають потроху воювати один із одним. А потім шукатимуть союзників у цій боротьбі поза межами системи.

Читайте також: Зміни в уряді: єдиний крок, якому аплодуватимуть усі

У наших умовах поки що сформовані лише два клани – правоохоронний і судовий. Дезінтеграція системи "круглого столу" призведе до пришвидшення формування інших кланів. А далі вони почнуть шукати арбітра, бо без нього все розвалюється. А далі знайдений арбітр почне підгрібати систему під себе.

Це закономірності еволюції управлінських систем у "червоній" клановій культурі, яка має лише три варіанти розвитку подій: сильний лідер у центрі (у ролі мікроменеджера чи диктатора, чи арбітра, чи інше), або дезінтеграція, або інституційна розбудова (трансформація в "синю" бюрократичну культуру – культуру правил, процесів і порядку). Шкода, що останнім із цих варіантів ніхто не опікується.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Валерій ПЕКАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини