Нардеп: Люди, які планують трохи "розбагатіти" від продажу паю, по факту всі ці кошти можуть віддати на сплату комуналки
У разі можливого прийняття законопроєкту про обіг земель, при діючий системі нарахування субсидій, власники паїв, які вирішать їх продати і отримають відповідний дохід, втратять право на отримання субсидій.
Про це під час погоджувальної ради парламенту заявив у понеділок голова депутатської групи "Довіра" Олег Кулініч, повідомляє УНІАН.
"У людей є величезні побоювання щодо втрати субсидії у разі, якщо власник паю вирішить його продати. Цілком очевидно, що при діючий системі нарахування субсидій люди її втратять. І як це можна пояснити пенсіонеру, який отримує пенсію близько 2000 гривень на місяць?", – зазначив депутат.
Читайте також: Власть понимает, что "земельная реформа" ставит крест на развитии фермерства, – мнение
Зі слів Олега Кулініча, якщо власник паю вирішить його продати і розраховуватиме за ці кошти якимось чином суттєво покращити своє життя, то по факту всі ці кошти можуть піти на сплату комуналки.
"Це питання треба врегульовувати і дохід від продажу землі не повинен братися в розрахунок при нарахуванні субсидій", – підкреслив голова депутатської групи "Довіра".
На його думку, розв'язання цієї проблеми обов’язково треба закріпити на законодавчому рівні. Кулініч також акцентував увагу на тому, що державна підтримка аграріїв, особливо – в контексті можливого запровадження обігу сільгоспземель – повинна бути системною і довготривалою, а не визначатися на кожен окремо взятий рік.
Читайте також: Эксперт указал на проблему с рынком земли в Украине: "Фермеры будут по 10 лет судиться, чтоб вернуть свой участок земли". ВИДЕО
"Ця норма повинна бути закріплена на законодавчому рівні як мінімум на 5 років. Ми з колегами по групі "Довіра" такий законопроєкт зареєстрували", – додав Кулініч.
Нагадаємо, що депутатська група "Довіра" зареєструвала законопроєкт №2825 "Про внесення зміни до розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України щодо бюджетної підтримки АПК". Ним пропонується встановити довготривалий період надання бюджетної підтримки сільгосптоваровиробникам, а також визначити її розмір – не менше 1% випуску продукції у сільському господарстві.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки