MENU

Мене страшенно тішить, що в нас є таке чесне кіно – журналістка про "Черкаси"

390 0


Кадр із фільму

"Правда в тому, що треба сприймати себе такими як є", – каже після показу один із акторів фільму "Черкаси" про останній український корабель у Криму.

Це точно найкращий фільм про війну. Найправдивіший і найчесніший. Без пафосу (голівудського, радянського й пострадянського), без прикрас, без перегравання й без повчання. І саме тому настільки потужний. Коли сільський хлопець йде на море і потрапляє в вир. Але тому всі півтори години було страшенно боляче це дивитися.

Читайте також: Ця стрічка стала нашою сповіддю. Гранично чесною. Максимально безжалісною – Казарін про "Черкаси"

Мені ще й тому, що коли атакували "Черкаси", "Ольшанський" у вже анексованому Криму говорила з військовими. Один із них казав таке:

"Лише зараз у нас у Стрілецькій бухті кілька кораблів і підводних човнів, і на Південній військово-морській базі в Донузлаві є також кораблі України, а там – моряки. Якщо і їх, як каже Аксьонов, будуть захоплювати, то кораблі треба або віддавати, або виводити, або затоплювати. Люди тримаються на власній ініціативі, без чітких вказівок із Києва. Так довго не буде. У Новоозерному вже захопили військове містечко. Щонайменше половина кораблів виготовлена за роки незалежності на Миколаївському судноремонтному заводі. І цього всього Україна може позбутися через нерішучість Києва".

Читайте також: Корисні "Наші котики": така неполіткоректність нам конче потрібна

А на цьому відео – реальні зйомки. (Трошки заплутує підпис "Черкаси" на ютубі, бо співали на "Ольшанському". "Черкаси" – збірний образ українського флоту.) І певно, ви це відео пам’ятаєте. Як і "Черкаси" чинитимуть опір.

Я взагалі не часто плачу. Але це все складно витримати. Але мене страшенно тішить, що в нас є таке чесне кіно. Це значить, якийсь шлях пізнання ми пройшли. Дякую Тимурові Ященку (режисерові фільму – UAInfo).

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Наталія ГУМЕНЮК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини