Роль жінки в українському суспільстві: більшість українців переконані, що головне завдання жінки – дбати про сім’ю
83% опитаних українців погодилися з тезою, що головне завдання для жінки – дбати про дім та сім’ю, також 75% переконані, що завданням чоловіка є заробіток грошей.
Про це свідчать дані опитування соціологічної групи Рейтинг.
78% погоджуються з тим, що жінки частіше аніж чоловіки приймають рішення, виходячи зі своїх емоцій. 67% згодні з тим, що не допустимо, коли чоловіки плачуть (25% – не погоджуються).
Читайте також: Cтатус "Жінка": до її голосу мають прислухатись
За словами фахівців, 68% респондентів відповіли, що жінки мають менше свободи через сімейні обов’язки, водночас 27% з цим не погодилися.
Близько половини респондентів погоджуються із твердженнями, що в Україні сьогодні бракує партії, яка представляє інтереси жінок. Стільки ж переконані, що жінки недостатньо представлені в Уряді, Верховній Раді та місцевій владі. Зі згаданими тезами частіше погоджувалися представники старшого покоління та жінки.
Читайте також: Жінки в українській політиці та в управлінні досі залишаються своєрідною екзотикою – нардеп
Одними з найбільш впізнаваних серед жінок народних депутатів є Юлія Тимошенко (її знають 97% опитаних) та Наталя Королевська (знають 76%). При цьому Тимошенко довіряють 28%, Королевській – 20%. Ірину Геращенко знають 66%, довіряють їй – 21%. Інших жінок – народних депутатів знають менше 60% опитаних.
З тезою, що жінки менше зацікавлені аніж чоловіки у зайнятті відповідальних політичних посад згодні 51% (не згодні 34%).
Натомість з твердженням, що жінки не мають відповідних знань та навичок для того, щоби займати відповідальні посади у політиці не згодні майже дві третини опитаних, згодні – чверть.
Читайте також: Гендерный разрыв: женщины проигрывают в переговорах о зарплате
Цікаво, що з тезами про те, що жінки частіше ухвалюють свої рішення під впливом емоцій, допустимість плачу чоловіків, меншої кількості свободи жінок через сімейні обов’язки та меншу зацікавленість жінок у зайнятті відповідальних посад погоджувалися частіше саме жінки, а не чоловіки.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки