MENU

Усі паніки та істерії в Україні за останній час мають виразні ознаки провокованості, – політолог

1305 2

Автобуси з евакуйованими з китайського міста Ухань громадянами України виїжджають з харківського аеропорту в селище Нові Санжари на ПолтавщиніАвтобуси з евакуйованими з китайського міста Ухань громадянами України виїжджають з харківського аеропорту в селище Нові Санжари на Полтавщині. Фото: EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Трохи про сприйняття. Усі ми пам'ятаємо істерію в українському суспільстві щодо легендарного "літаку з Уханя" з евакуйованими громадянами України.

Як він довго намагався сісти. Як громадян з нього намагалися завести до Нових Санжар. Як їх там зустрічали каміннями. Як в інших областях проводили молебні за "недопуск коронавірусних співгромадян".

І це все при тому, що:

– всі евакуйовані були попередньо обстежені та визнані здоровими.

– вони були в Китаї на досить жорсткому карантині.

– після привезення їх не відпустили шуляти, а одразу доставили на "обсервацію".

Читайте також: Ґрунт для істерії створили медіа, які бомбардували українців "смертельним" коронавірусом

Як виявилося, носіїв вірусу там дійсно не було.

Зараз основний центр поширення коронавірусу – Італія. Звідти щоденно прибувають рейсові літаки до України. Жодних жорстких карантинів в Італії донедавна не було. Пасажирів ніхто на вірус попередньо не прибуває. Після повернення їх на обсервацію ніхто не спрямовує. І всім пофіг.

Чому?

– ЗМІ не висвітлюють кожен літак з Італії як подію. Вони не зустрічають їх в аеропортах, не анонсують ці зустрічі як "приїзд коронавірусу". Коротше кажучи, не педалюють цю тему. Очевидно, зараз немає відповідного замовлення.

– Для більшості українців "літак з Китаю" – це як літак з іншої планети, а Італія – щось більш зрозуміле, "бо там живе кума".

– Після того як оголосили про перший випадок коронавіруса в Україні, більшість морально з цим змирилася, та почала вирішувати нагальні проблеми типу закупівлі мішків гречки.

– Вектор політичної дискусії дещо змістився. Політики, які залякували усіх вірусом, тепер почали використовувати тему "неготовності" як більш перспективну.

Читайте також: Дві прогалини українського інформаційного поля

Причин можна шукати багато, але факт лишається фактом. Паніка і істерика не мають жодного стосунку до реальної оцінки ризиків та їх протидії. Навпаки, панікуючи щодо надуманих причин, ти можеш не помітити реальні і дуже серйозні небезпеки. Ну і ще. Інформація – це реальна зброя. За моїми спостереженнями, усі паніки та істерії в Україні за останній час мають виразні ознаки провокованості.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Петро ОЛЕЩУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини