MENU

Цього разу вміння жити одним-єдиним днем може багато коштувати нам усім – Портников

1665 0

Країни світу одна за одною вводять обмежувальні заходи у зв'язку з епідемією коронавірусу. Закривають кордони, обмежують масові заходи, забороняють вивіз медичних товарів і ліків. Уряди думають, як урятувати співгромадян, як протриматися до тепла або до вакцини, пише Віталій Портников для "Еспресо"

І тільки в Україні думають, як епідемію використовувати. Одні вживають заходів, щоби полегшити ухвалення потрібних владі законів. Інші думають, як нажитися на трагедії. Якщо в годину "Х" виявиться, що один із епіцентрів поширення епідемії – парламент, а масок у країні немає, тому що їх розпродали контрабандисти, я не здивуюся.

Читайте також: Коронавірус популізму: у Нових Санжарах не сталося нічого нового, небаченого чи незвичного

Прийнято вважати, що українські "цінності" – це цінності виживання, що саме цим досвідом українці відрізняються від народів Європи, і тому у нас так непросто з реформами. Але хотіти вижити й уміти вижити — це зовсім не одне і те ж. Цинізм і жага наживи – це не найкращі помічники у кризові моменти.

Це за часів відносного добробуту обиватель може хотіти "зробити їх усіх" і довірити країну такому ж обивателеві, тільки з телевізора. А потім настає справжнє випробування – й обох несуть на цвинтар. Тому що смерть не дивиться телевізор. Тому що у труні кишень немає.

І я хочу запитати у людей, які вирішили нажитися на спільній біді – політично або фінансово, не надто важливо. Вам буде легше, якщо ваші плани здійсняться, а ваші близькі помруть? Або ви самі? Яке значення матимуть гроші, які ви отримаєте за маски, якщо витратите їх на похорон батьків?

Читайте також: Надмірне "закручення гайок" призведе до більших негараздів, аніж сам вірус – Пекар

Чи задовольнятиме вас результат голосування за земельний закон, якщо в день його ухвалення ви втратите близьку людину? І який сенс матиме саме голосування за ринок землі, якщо в ситуації глобальної економічної кризи вона коштуватиме просто копійки, а багато хто з потенційних покупців думатиме про те, як зберегти свої гроші, а не про те, як їх витратити?

Чи розумієте ви, що зараз не допоможуть ніякі зв'язки? І навіть виїхати не вийде – тому що не пустять і тому що не вилікують. Єдиний ваш привілей – це обійти чергу на апарат із вентиляції легенів. Якщо і його до початку реальної епідемії в Україні не продадуть.

Ні, це не вміння виживати. Це "вміння" жити одним-єдиним днем, це нездатність задуматися навіть про найближче майбутнє. І цього разу це "вміння" може багато коштувати нам усім.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини