MENU

Журналіст пояснив, про який внутрішній конфлікт ідеться "сивохам"

1713 0

Щодо Сивоха (так, українські прізвища на відмінюються) і "внутрішнього конфлікту", яким він вважає події на Донбасі.
Ми автоматично розуміємо означення "громадянська війна" і "внутрішній конфлікт" як "війну/конфлікт між українцями". Але якщо почати мацати ноги, то можна домацатися до того, що вони ростуть із іншого трактування. Я чув його колись від людини ліберальної та геть не проросійської.

Війна між росіянами й росіянами.

Читайте також: Сивоха мали б затримати й віддати під суд – журналіст

Якщо Сивохо (Зеленський, Єрмак, усі інші шефіри) вважає, що українці та росіяни – це більш-менш "одне й те саме", не відчувають і не бачать національної та культурної межі, вони можуть і війну бачити так само. "Велика Батьківщина" свариться з "малою батьківщиною", яка кудись раптом зібралась і не захотіла далі бути разом, а нормально ж сиділи. Але по суті люди й там, і там "одні" – росіяни, "русские". Одна мова, одна й та сама російсько-радянська культура, одна "Іронія долі", однакові серіали, один "Квартал" із "Аншлагом", одне олів’є.

Тобто це внутрішній конфлікт у світі Сивоха із Зеленським – у російському світі, до якого вони зараховують Україну, навіть якщо вголос цього не визнають.

На мікрорівні прояви невідокремлення українців від росіян й українського від російського можна побачити щодня. Оголошення про "русифікацію" смартфонів, термінологія типу "чурки нерусские" (у сенсі українці – "русские"), дописи в соцмережах типу "це, звичайно, про Росію, але в нас напевно ж те саме!".

Читайте також: "Порохобот" Путін: як Зеленський і Ко здають Україну

І корисні і…ніціативні люди, які закликають "повернути собі назву Русь", визнати російську мову "теж українською", проголосити українською половину російської літератури, плекати російськомовний український націоналізм, претендувати на Кубань і так далі, взагалі не помагають. Грубо кажучи, закопують поки що неглибокий рів із крокодилами, який вдалося вирити за роки після Майдану.

Ви просите вимовити "Росія – агресор" або питаєте "чий Крим?" абсолютно дарма. Аншлаго-кварталівцям не проблема сказати "Крим – це Україна", якщо в їхній голові Україна та Росія – це одне й те саме.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Отар ДОВЖЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини