MENU

Персональні дані людей, за якими нещодавно полювали маркетологи, втрачають свою цінність

1398 0

персональні дані

Ще рік тому однією з ключових тем німецького суспільства була боротьба за персональні дані людей. Начебто хижі концерни завдяки кукісам збирали данні бідних людей, що використовувати їх в маркетингових цілях чи може взагалі слідкувати за людством.

Кукіс вважали ледь не якимось вірусом, від якого треба якомога скоріш рятувати. Політики раділи новим законам, що врятували світ та погіршували життям ІТ-компаніям.

На поважних конференціях любили закатувати очі та розказувати один одному, що персональні данні – це нафта та газ 21-го сторіччя. Всі, хто того не розуміє, просто ще не доросли.

Читайте також: Как воруют деньги с карточек украинцев: названы главные схемы

В свою чергу 21-е сторіччя пропонує тепер хіпстерам навчитись готувати їжу та їсти цю новітню "нафту та газ". Виявилось, що під час кризи загалом всім пофіг на персональні дані людей, права людини та якісь маркетингові цінності, які можна вижати з цих даних.

Оператор мобільного зв'язку Deutsche Telekom передає Інституту Роберта Коха анонімізовані дані своїх користувачів, щоб по ним могли прорахувати регіони можливого ураження вірусом. Ще рік тому тут би почалась така істерія про спостереження за людьми і т.п., а зараз тиша.

Або також в останні роки любили розказувати про хижий штучний інтелект, що впливає на все більше галузей нашого життя. Скоро алгоритми будуть заміняти людини. Ужас-ужас.

Читайте також: Звонят от имени оператора и получают ценную информацию: украинцев предупредили о подлой схеме мошенников

Міністри з екранів розказували чудернацький приклад, коли начебто автопілот машини повинен вміти прийняти рішення кого збити – пенсіонера чи дитину. Чи це морально? Як нам з цим жити? Алгоритми не повинні вирішувати цінність людського життя.

В реальності лікарі в Італії в режимі конвеєру приймають рішення, кому надати перевагу при розподілі апарату штучної вентиляції легенів. Всі мовчки розуміють, що розказувати при цьому про моральність рішення якось зайве. Люди просто приймають рішення, які потрібно приймати. В режимі машини.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Антон ПАВЛУШКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини