MENU

Милованов: Жорсткий карантин збереже людські життя вартістю до $360 млрд

715 2

Милованов: Жорсткий карантин збереже людські життя вартістю до $360 млрд

Жорсткий карантин є виправданий економічно.

Жорсткий карантин може дозволити зберегти людське життя вартістю від 160 до 360 млрд долларів. Це більше річного ВВП України (~160 млрд доларів в 2020). Тому, навіть, якщо повні економічні втрати від жорсткого карантину будуть дорівнювати річному ВВП України, карантин є виправданий економічно.

Розрахунки. Спрощені і консервативні.

Президент вчора окреслив три сценарії перебігу пандемії.

Сценарій А. До 5% хворих одночасно.

Сценарій Б. 25% хворих одночасно.

Сценарій В. 50% хворих одночасно.

Читайте також: Лікарка відповіла на найпоширеніші питання про COVID-19

Президент сказав, що медична система впорається у випадку сценарію А, але не впорається при інших сценаріях. Для простоти, припустимо в Украіні знаходиться 40 млн людей. Тобто медична система може одночасно приймати 5% від 40 млн – 2 млн людей.

Також, припустимо, якщо система не справляється з коронавірусом, то від коронавірусу помре 2% від тих людей, які не отримують медичну допомогу. В сценарії Б – це 160 тис людей (2% від 10 млн які захворіють мінус 2 млн які отримають медичну допомогу, тобто 8 млн). В сценарії В – це 360 тис людей (додатково ще 200 тис – 5% від додаткових 10 млн людей, що не отримають медичну допомогу).

Яка економічна вартість життя? Для багатьох це питання цинічне! Але економісти рутино використовують вартість життя в розрахунках безпеки, інженерної, військової, медичної.

Читайте також: Політичний оглядач: Ключова безвідповідальність лежить на плечах влади, котра після шоу в Нових Санжарах, проґавила все і всіх

В США використовують оцінку від кількох мільйонів доларів до 14,5 мільйонів. Але ми бідніша країна і наш номінальний ВВП менше приблизно в 20 разів. Нехай, економічна вартість життя людини в Україні в 10 разів менше – 1 мільйон доларів (в середньому, з врахуванням).

Тоді, в сценарії Б, вартість втраченого людського життя 160 млрд долларів, а в сценарії В – 360 млрд доларів. Якщо поставити оцінку вартість життя менше, в пів мільйона доларів, то втрати стають відповідно 80 и 180 млрд доларів.

Ця оцінка методологично схожа на оцінку Зінгалеса для США та Гурієва для Росії.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Тимофій МИЛОВАНОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини