MENU

Магера: Не дивуйтеся, якщо тижнями і місяцями під час карантину не зможете захистити свої права і свободи від свавілля у суді

505 0

суд молоток

Мабуть, повз увагу багатьох пройшов Закон номер 460-ІХ від 15 січня 2020 року, яким внесено зміни до трьох процесуальних кодексів України (ГПК, ЦПК, КАС). Ці зміни набрали чинності 8 лютого 2020 року.

Цікавий нюанс: тепер у разі подання адміністративного позову до Кабміну судам в порядку забезпечення такого позову заборонено... зупиняти дію актів Кабінету Міністрів України (пункт 1 частини третьої статті 151 КАС України).

Звісно, за результами розгляду позову суди можуть скасувати незаконний акт Кабміну, але цей процес буде тривалим у часі. По-перше, це строк розгляду в суді першої інстанції. По-друге, це строк на апеляційне оскарження. По-третє, це строк апеляційного розгляду в суді. Остаточним, тобто таким, що набере законної сили з часу проголошення, є лише рішення суду апеляційної інстанції.

Читайте також: Імітація боротьби та знущання над людьми: три карантинні ініціативи уряду, що не витримують критики

До чого я веду? Влада наперед приготувалася, бо яким би ідіотським, неконституційним чи незаконним не було рішення Кабміну, навіть суд протягом тривалого часу не здатен захистити конституційні права і свободи громадян. Бо це заборонив зробити парламент – шляхом прийняття закону і президент – шляхом промульгації закону.

Якщо під час дії карантину, коли конституційні права і свободи не можуть бути обмежені, Кабмін вирішить обмежити ваші права і свободи, не дивуйтеся, що тижнями і місяцями (це ще в кращому разі) не зможете захистити свої права і свободи від свавілля у суді.

Прикріпив до допису чинну (з 8 лютого 2020 року) редакцію пункту 1 частини третьої статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України.

Читайте також: Заходи, необхідні дл порятунку, чи початок диктатури?

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Андрій МАГЕРА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини