MENU

Наше море: чому Україна досі не зробила цього – загадка

2040 2

Чому досі в окупований Крим можуть заходити торгові судна й військові кораблі?

Із цим питанням іще до карантину звернулася до голови уряду. Нарешті прийшла відповідь.

Причиною мого інтересу послугувало те, що досі на рівні державних розпоряджень, рішень тощо, Україна офіційно не заборонила плавання в межах свого територіального моря навколо Кримського півострова, яке окуповане Росією. І на жодних міжнародних морських мапах, відповідно, цього не позначено. А це означає, що Україна досі відповідає за життя екіпажу та пасажирів, а також майно будь-якого судна, яке може зайти у води біля Криму.

Читайте також: Адмірал пояснив, як уникнути найгірших сценаріїв у Чорному й Азовському морях

Нагадаю, внаслідок окупації Автономної Республіки Крим і Севастополя й інших численних протиправних дій РФ Україна не контролює переважної частини свого територіального моря та виняткової (морської) економічної зони – близько 100 тис. км² у Чорному й Азовському морях і Керченській протоці зі 137 тис. км² загальної площі морських просторів, на які поширюється суверенітет України або її суверенні права.

Так от, до прикладу, Грузія закрила для плавання своє територіальне море навпроти берега тимчасово окупованої Абхазії. Чому Україна досі не зробила цього на своїй ділянці – загадка.

Але Мінінфраструктури боїться взяти на себе відповідальність. Відсилають до РНБО та Міноборони, з огляду на "можливі економічні та геополітичні наслідки". Даю переклад: нам ці зайві проблеми не потрібні, хай хтось інший вирішує.

Читайте також: Портников: Можливо, Зеленський і Єрмак просто пошилися в дурні. Вкотре

Впевнена, що в Міноборони переадресують іще куди-небудь і скажуть, що це не їхні повноваження. Нікому ж не потрібна ця відповідальність...

Сумно, що такі важливі речі залишаються поза фокусом, а посадовці, які фактично відповідають за зовнішню політику, то знімають ролики зі зверненнями, то купують "мерседеси" й розгрібають свої зашквари із плівками.

Але ми тут так просто не здамося.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Соломія БОБРОВСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини