Коронавірусного миру не буде
Тиждень тому, як відомо, Росія звернулася в ООН із проєктом резолюції Генасамблеї ООН "Декларація солідарності Об’єднаних Націй перед викликами, створеними коронавірусом-2019 (COVID-19)", яка передбачала, як там було сказано, "відмову світу від торгових війн", що на практиці означало насправді зняття з неї санкцій у зв’язку із пандемією коронавірусу по всьому світові. На її погляд, це було б гуманним заходом – зняти санкції, адже від пандемії страждають усі країни, значить, страждає і Росія. У тексті було зазначено, що весь світ має бути солідарним у боротьбі з пандемією.
Однак представники країн США, Євросоюзу, Великої Британії, України та Грузії розгадали хитрий підтекст цього документа й заблокували його. Ну бо світ, звичайно, хоче й може бути солідарним у боротьбі з пандемією, але він не може бути солідарним із країною-агресоркою та порушницею багатьох уже документів міжнародного права, за яким зараз прагне жити світ.
Водночас світ виявив відчутну солідарність і відповідальність, Росія отримала аргументовану відповідь. Так, експосли США в Україні Вільям Тейлор, Стівен Пайфер і Джон Гербст написали у статті, опублікованій на сайті National Public Radio у понеділок, 6 квітня, що вони пропонують, щоб США та їхні союзники скасували санкції проти Росії, якщо президент Володимир Путін припинить військове вторгнення в Україну.
Читайте також: Що не так із новим американським планом щодо приборкання Путіна
"Оскільки поширення коронавірусу й падіння цін на нафту дедалі більше позначається на Кремлі, США та їхні союзники мають запропонувати скасувати міжнародні санкції проти Росії, якщо Путін припинить свої військові вторгнення в Україну. Президент Трамп і Конгрес можуть просувати інтереси Америки та світу сміливим кроком, що сприятиме припиненню війни. Адміністрація Трампа й Конгрес мають скористатися цією нагодою", – написали дипломати.
Водноач посли зазначили, що основні санкції вжиті проти Росії через агресію Москви на Донбасі, і Захід може зняти їх, зберігаючи санкції проти Москви за захоплення Криму. Тому Дональд Трамп, за підтримки президента Володимира Зеленського, має зуміти переконати Конгрес скасувати санкції за Донбас, чітко розуміючи, що вони будуть введені заново, якщо Путін не дотримає слова щодо угод.
Але ця нова пропозиція послів не влаштовувала Росію вже двічі. По-перше, автори звернення в ООН сподівалися, що з них мають зняти санкції не тільки за Донбас, але й за Крим, по-друге, у Москві були готові, як завжди, знехтувати вимогами й умовами світу, і думали, що якщо знімуть, то вже й назавжди, попри те, виконає Росія вимоги міжнародного права чи ні.
Мокву, зрозуміло, такий підхід не влаштовує, тому спікер Адміністрації президента Росії Дмитро Пєсков назвав "абсурдними" й "нереалістичними" пропозиції колишніх послів США. "Росія не може вийти з Донбасу, оскільки ніколи туди не входила", – сказав Пєсков, вочевидячки ховаючи очі від людей, у коментарі російським державним агентствам, добре знаючи, що російські військові присутні на Донбасі.
Читайте також: Не стати Афганістаном: російський занепад – не гарантія успіху
Міністерство закордонних справ України назвало російську резолюцію "спробою РФ скористатися ситуацією для просування своїх вузькополітичних інтересів".
І якщо цей обмін міжнародними нотами цілком входить у межі дипломатичного етикету, то так званий "голова" невизнаного Криму виявився найбільшим грубіяном, так наче ніде й не виховувався. По-перше, як ви переконалися, посли не вели мови про Крим поки взагалі, якраз навпаки, тому твердження Аксьонова про те, що вони пропонували звільнити Крим, цілковита брехня від "голови Криму". Мабуть, сам Аксьонов та його підручні погано володіють англійською мовою.
На своїй сторінці в соцмережі "ВКонтакте", яку навряд чи читають в Америці, Сергій Аксьонов заявив: "Кажуть, коли бог хоче покарати людину, він позбавляє її розуму. США – світовий лідер за кількістю тих, що заразилися коронавірусом, рахунок жертв інфекції наближається до 13 тисяч, а американські політики мріють то про колонізацію Місяця, то про "повернення" Криму. Думаю, що це якраз той випадок, коли мріяти шкідливо". Так званий "голова республіки" запропонував колишнім американським послам особисто відвідати Крим і поговорити з кримчанами: "До речі, всі перераховані вище персонажі можуть приїхати на півострів й особисто запитати кримчан, що вони думають про "повернення" Криму Україні».
Справді, мабуть, Аксьонов має рацію в тому, що коли бог когось хоче покарати, він відбирає в нього розум. Бо хіба б розумна людина виставила сама себе незнайком і грубіяном перед усім світовим товариством?
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки