MENU

Лікарі зараз схожі на атлантів, які тримають світ

203 0

Оплески з вікон і балконів стомленим і відданим лікарям  – такими відео рясніють стрічки новин. Прості жести підтримки й удячності розчулюють і дарують надію, а ще відновлюють віру в те, що в цьому світі є люди, які чесно та до останнього готові виконувати свій професійний обов’язок.

Читайте також: Постачання тестів, вентиляторів і масок нема й найближчим часом не буде. Цей провал має конкрентні імена

Професіоналізм  – знівельоване сьогодні поняття. Багато говоримо про невігласів і профанів у всіх сферах життя, і лиш деколи сенсаційно, в одиничних випадках, трапляється інформація про героїв духу, рятівників життя, людей справи. Сумнівна профорієнтація для абітурієнтів, якщо чесно. Бо не сухі факти з університетських буклетів мають впливати на вибір майбутньої професії, а саме життя, яке своєю чергою мають ретранслювати медіа. Однак і до журналістики є претензії.

Окрім майбутніх фінансів і перспектив від обраної професії, варто наголошувати й на обов’язках. Бо шахтар працює під землею, аби в хатах було світло й тепло, бо вчитель дає знання маленькій людині, щоб вона виросла великою Людиною, а лікар відповідає за життя. Цінною та важливою є робота кожної людини, але сьогодні ми побачили, не в одиничному випадку, яким важливим є усвідомлення лікарського обов’язку. На плечі цієї професії впала велика ноша, і лікарі зараз радше схожі на атлантів, які тримають світ. 

Читайте також: Королева проти Зеленського: порівняйте масштаб

2014 року ми дізналися, що означає військовий обов’язок, присяга народові України, захист її кордонів. В Україні з’явилася професія військового, разом із нею волонтерство як феномен позапрофесійний, як внутрішній обов’язок. І це формувало та формує наше суспільство. Сьогодні маємо ще один виклик. Я маю надію, що влада та громадяни усвідомлять цінність лікарської праці. Добре, шо студентів-медиків хочуть долучити до боротьби з вірусом. У цих умовах вони точно зрозуміють зону своєї професійної відповідальності.

Реалії такі, що доводиться пізнавати одне одного у скруті. Маємо випробування на відповідальність, моральність, духовність і на усвідомлення своїх обов'язків як громадянина, професіонала й людини.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Юлія ДОВГАЙЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини