MENU

New York Times: Вірусологи досі не знають, наскільки смертельний новий коронавірус

3113 5

New York Times: Вірусологи досі не знають, наскільки смертельний новий коронавірус

Відповідь на питання, скільки заражених COVID-19 помре, лишається ключовим для епідеміологів, але в розпал пандемії вони не можуть її знайти.

Патологоанатоми у деяких частинах США перевантажені. Похоронним бюро в епіцентрах спалаху коронавірусу ледве вдається впоратися зі своєю роботою. А місцеві газети продовжують друкувати цілі сторінки з некрологами.

Здається, COVID-19 вб'є більше людей в США цього року, ніж сезонний грип, пише New York Times. Але визначення смертельності нового коронавірусу буде ключовим питанням для епідеміологів, які очікують повторення хвиль зараження аж до 2022 року. Поки вірус поширювався по всьому світу в лютому і березні, приблизні розрахунки інфекціоністів щодо кількості смертей серед заражених були дуже жорстокими. Вчені говорили, що помре приблизно 1% пацієнтів. Це в 10 разів вищий рівень, ніж у звичайного грипу.

Читайте також: Newsweek: COVID-19 здатен витримувати високі температури

Але неофіційні спостерігачі за перебігом COVID-19, які вирахували рівень смертельності, поділивши загальну кількість смертей на число відомих випадків, говорять, що зараз у світі помирає 6,4% з тих, хто заразився. В Італії рівень смертельності сягає близько 13%, а в США – 4,3%, якщо розглянути офіційні цифри. Навіть у Південній Кореї, де масштабне тестування допомогло стримати епідемію, 2% людей, чиї результати були позитивними, померли від вірусу. Ці неофіційні рівні смертельності, схоже, відрізняються в різних регіонах і країнах. Приміром, німецький рівень складає десяту частину від італійського, а в Лос-Анджелесі він на половину менший, ніж в Нью-Йорку. В межах США Мічіган з показником на рівні 7% серед лідерів, а Вайомінг, який зафіксував перші смерті від коронавірусу лише цього тижня, має найнижчий рівень смертельності – 0,7%.

Вірусологи кажуть, що немає жодних доказів, які б вказували на мутацію вірусу SARS-CoV-2. Тому немає причин, чому б він міг стати раптом більш агресивним в якійсь частині світу. Тому виникає питання, чому в різних країнах настільки відрізняється кількість смертей.

Читайте також: Вчені вирахували, коли в Україні буде пік епідемії коронавірусу

Визначити точний рівень смертельності особливо складно в розпал пандемії, коли цифри неточні. Кількість смертей, приміром, легко порахувати. Але кількість заражених – ні. Через це, за словами епідеміологів, рівень смертельності майже напевне перебільшується. Експерти в сфері охорони здоров'я вважають, що на кожен виявлений випадок зараження в певних громадах є ще 5-10 випадків, які не виявили. І таких може бути й більше. Крім того, смерті відстають від зараження. Тисячі людей, які померли від коронавірусу цього тижня в США, заразилися приблизно місяць тому. Тож зі скороченням нових випадків зараження в епіцентрах хвороби, таких як Нью-Йорк, кількість смертей майже напевне буде зростати.

"Щоб вирахувати рівень смертельності, потрібно знати, як багато людей заразилося і померло від хвороби. Ми знаємо, скільки людей помирають, але не знаємо, скільки в нас заражених", – сказав професор Алі Мокдад.

Насправді, навіть цифра загиблих досить неточна. Адже випадки тих, хто помер вдома, часто не фіксуються.

Читайте також: Алкоголь не захищає від коронавірусу, а лише збільшує ризик інфікування – ВООЗ

Цікавим було дослідження епідеміологів щодо рівня смертельності на круїзному кораблі Diamond Princess, який став своєрідним природним експериментом. На борту судна були ізольовані 3711 пасажирів і членів екіпажу, які заразилися коронавірусом. В Лондонській школі гігієни і тропічної медицини підрахували, що рівень смертельності на борту корабля становив всього 2,6%. Однак, після включення тих, хто заразився, але не страждав від жодних симптомів, цей показник скоротився до 1,3%. Втім, оцінка ізольованої ситуації на борту круїзного корабля нерелевантна для більш динамічних ситуацій в містах.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини