MENU

Під російською окупацією Крим потерпає від страшніших за каміння з неба лих

1481 2

Твердження про те, що на людство звернені всі десять кар єгипетських, описаних у П’ятикнижжі, і кожен отримає те, на що заслуговує, зараз, можливо, найактуальніше. Причому причини їх – це складні метафори нашого буття. Людство діє десь так, як свого часу єгипетський фараон відмовою відпустити синів ізраїлевих накликав на свою країну покарання кров’ю, нашестям жаб, комах і сарани, мор худоби, виразки й нариви, громи та блискавки, тьму єгипетську та смерть первістків, та однаково не завадив їх виходу з Єгипту. Людство вчинило так само, припускаючись усе нових помилок, нових гріхів, нової аморальності. Й ось настала Страсна п’ятниця, Христос зійшов на Голгофу для розп’яття, щоб досягти прощення гріхів людства. Потім Воскрес у всій своїй величі й людяності, як і тисячу років тому. А сьогодні бачимо – десять лих не зникли з нашого життя, а значить Бог не простив людям ані скнарства, ані брехні, ані насміхання над батьком і матір’ю, ані вбивств, ані перелюбу, ані вкраденого, ані суду неправедного й неправдивого свідчення. Людство порушило всі заповіді, й особливо десяту – не жадай дому ближнього твого, не жадай жони ближнього твого, ані вола його, ані осла його, ані всякої худоби його, ані всього, що у ближнього твого. Здається, у Кремлі ніхто цієї заповіді не засвоїв.  

Хіба навіть після отої пісні, що приснилася Кобзареві, людству не слід би було схаменутися: "У всякого своя доля/ І свій шлях широкий,/ Той мурує, той руйнує,/ Той неситим оком/ За край світа зазирає,/ Чи нема країни,/ Щоб загарбать і з собою / Взять у домовину./ Той тузами обирає/ Свата в його хаті,/ А той нишком у куточку/ Гострить ніж на брата./ А той, тихий та тверезий,/ Богобоязливий,/ Як кішечка підкрадеться,/ Вижде нещасливий/ У тебе час та й запустить / Пазурі в печінки, – /І не благай: не вимолять/ Ні діти, ні жінка. / А той, щедрий та розкошний,/ Все храми мурує;/ Та отечество так любить,/ Так за ним бідкує,/ Так із його, сердешного,/ Кров, як воду, точить!.. / А братія мовчить собі,/ Витріщивши очі!/ Як ягнята./ "Нехай, – каже, – / Може, так і треба"./ Так і треба! бо немає/ Господа на небі!". Сьогодні лишається тільки дивуватися – яка реалістична картина! За те нам і кара…

Відомий кримський блогер Олександр Горний пише: "Помітно, що народ повільно звіріє, і це в Криму… Наскільки ще людям вистачить терпіння?"  Ой, помиляється блогер – саме у Криму осередок озвіріння. У Криму зараз неймовірно важко. Але не всім! Ось інформагенція окупантів "Кримінформ" повідомляє, що: прибуток "спікера парламенту Криму" Володимира Константинова лише за рік виріс у 3,1 рази, і це без доходів його будівельних підприємств, які переписані на дітей. Він задекларував 22,06 млн рублів прибутку, у той час як в позаторік мав 6,95 млн. Крім того, "спікер" замінив свій позашляховик Range Rover на новий BMW x7 M50d. До речі, а 2016 року, коли Крим іще переживав кризу від окупації, "спікер" мав дохід 84 млн рублів. А щоб урахувати реальні доходи всієї його підприємницької діяльності, вірогідно, треба ці цифри помножити на 20 або й на 50.

Читайте також: Загарбники влаштували експеримент над кримчанами

За російської "влади" так звана "держрада" Криму стала осередком мільйонерів. Загалом із 75 "депутатів" більше мільйона за рік "заробили" 59! Чи є ще де-небудь у світі такий "парламент"? "Заступники спікера" теж міліонери. Так, Юхим Фікс задекларував 6,7 мільйона рублів, Володимир Бобков – 2,4 млн рублів, а його дружина – 34,3 мільйона. Едіп Гафаров сам "заробив" у загарбників 3,8 млн рублів, а його дружина – 18,9 млн, хоча торік заробила лише 261 тисячу рублів. А "заступниця спікера" Алла Пономаренко – 1,6 млн, її чоловік – 1,2 млн. Рекорд поставила "депутатка" й індивідуальний підприємиця Світлана Шабельникова – 137 млн рублів, за нею також 16 земельних ділянок, житловий будинок, 10 квартир, 25 нежитлових приміщень і будинків. "Бідніший" за неї "депутат" Микола Янакі – 61,7 млн рублів, а "депутат" Олег Свєшніков – 28,6 млн.

Воно б і нічого, але це на тлі середньої зарплати у Криму в 25 тисяч рублів, пенсії в 7–8 тисяч, зарплат учителів 15–20 тисяч, лікарів 20–30 тисяч. І на фоні того, що за останній місяць ціни в Криму виросли від 30 до 50%. Хіба така "зарплата" "народних слуг" на тлі зарплат самого народу – це не крадіжка? Оксана Якубець пише в соцмережі: "Скоро людям їсти не буде чого, і купити не буде за що!" Люди пишуть: "Консоль" (будівельна фірма Константинова)  відкрили, "Моноліт" (будівельна фірма Аксьонова) працює, а людям працювати не дають". Тетяна Терещенко зазначає: "Мені здається, що після 30 квітня всі вийдуть на вулицю, і народ не зупинити". Наївні. Днями у Сімферополі бачили, як у "Росгвардію" прибула колона автомашин, пристосованих для жорсткого розгону демонстрантів і протестувальників. Що люди проти них? Іван Піддубний: "Я вже подумую, а чи не краще перехворіти цим коронавірусом, та вже спокійно ходити на роботу. Шансів вижити від корони 80%, а від голоду шансів вижити 0%".  Людвіка Пападопулу пише: "Ну, якщо кримчани раби, то чому б не посадити їх на ланцюг? Так зручніше буде пиляти бюджет, коли ніхто не бачить і не плутається під ногами".

При цьому Сергій Аксьонов ініціював введення кримінальної відповідальності за порушення режиму. Тепер штрафами навіть не обійдеться, вийшов на вулицю – потрапив у тюрму.

Тюрма для Росії – хіба це диво? По російських в’язницях іще сидять за вигадані, політичні звинувачення понад 100 українців, кримських татар. У Криму в їхніх сім’ях залишилися сиротами без батьків приблизно 200 дітей. Днями український консул у Ростові-на-Дону Тарас Малишевський за три дні відвідав 16 українських в’язнів сумління. Це п’ятеро фігурантів так званої "Ялтинської групи Хізб-ут-Тахрір", "другої бахчисарайської групи", а також Наріман Мемеджемінов, Олег Приходько, Енвер Сейтосманов. Нехай вас не дивують групи. Росіяни гребуть у тюрми людей пачками – так простіше шити справи, збирати "обмінний фонд" для політичного шантажу.

Прочитаєш, і постає питання: за що багатостраждальному Кримові всі 10 кар небесних – анексія, окупація, фактична блокада під час пандемії, переслідування окупантів й арешти, суди та тюрми?

Читайте також: В окупованому Криму загарбники демонструють, що екоцид ‒ російська традиція

Виявляється, що самоізоляція та блокада стосується лише кримчан, на яких у парках і на вулицях полює поліція, і штрафує щодня не менше як 200–300  людей. Але сам Крим не закритий, багато оздоровниць заселяють туристами, які приїздять поїздами, автомобілями через міст і прилітають літаками, і везуть із собою коронавірус, який поширюється дедалі активніше. Ось що пишуть у мережах. Альона Мозгова: "Толку з того, що сидим, Як везли цю заразу, так і везуть, треба приїжджих закрити, а не місцевих". Ігор Бульба: "Крим не для кримчан, кримська прописка як вирок". Сергій Дудченко: "Тепер у парках гуляє тільки поліція, у храмах моляться тільки священники, на роботу можуть ходити тільки чиновники, а громадяни повинні тільки зберігати свідомість і проїдати останнє". Віталій Гринів: "До тридцяти багато не доживуть. Народ по записам боргів у продуктових магазинах уже розрахуватися не може".

Кримська "влада" пішла шляхом більшовиків, і видала указ, щоб відкрили ломбарди й мікрокредитні організації. Таке було тільки під час Голодомору в 1930-х роках. Roksolana Today пише: "Справжнє мародерство – відкриття ломбардів під час карантину. У Голодомор таке було. Країна Ломбардія. Цинічне, ганебне, гидке, аморальне рішення". Олександр Олещук: "Віддати останнє золото, віддати в заставу квартиру чи дім, це явно не вихід… додалося ще одне "важливе" підприємство – ломбард "Крим-Капітал", який неочікувано судомно обдзвонює своїх бідолашних клієнтів і витрушує з них проценти, які продовжує нараховувати". Інна Ігнатова: "Дякую дуже, а нирку де можна продати? А то золота вже нема". Микола Гордєєв: "Знаєте, цей бізнес мені нагадує, як фашисти в концтаборах "забирали" всі золоті зуби, знімали коронки. Ось хто їх дахом служить, той і є прихований нацист". Віктор Попов: "Нова вершина місцевого падіння".

Інша вершина – "поліція" накрила мережу будинків розпусти в Ялті, які створили дві жінки сорока й сорока чотирьох років і працювали під дахом масажних салонів. При цьому активно рекламували свої салони, встановлювали ціни за інтимні послуги, видавали зарплату дівчатам. "Кримінальна справа" також порушена проти кількох "чиновників" російської "адміністрації Джанкойського району", які за рахунок субвенцій бюджету купляли квартири для дітей-сиріт за ціну втричі вищу, ніж справжня ціна квартири. Не посоромилися навіть у сиріт вкрасти, адже за правдиву ціну можна було купити житла в три рази більше.   

За всі гріхи бог покарав Крим іще й посухою. У Сімферополі введена подача води за графіком – ранком із шостої до дев'ятої, і ввечері з 18-ї до 22 годин. Більшість водосховищ на півострові мають запас води не більше 30% їхнього обсягу. За таких умов не може бути й мови про курортний  сезон. А зрив його приведе до банкрутства практично всієї галузі.

Отже, чи пожаліє Бог кримчан, чи може, вони вже нагрішили настільки, що нема їм ніякого порятунку? Кобзар, мабуть, бачив далі всіх: "Україно! Україно!/ Оце твої діти,/ Твої квіти молодії,/  Чорнилом политі./ Московською блекотою/ В німецьких теплицях /Заглушені!.. Плач, Украйно!/ Бездітна вдовице!".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Микола СЕМЕНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини