MENU

Руйнування інституцій бумерангом ударило по тих, хто його розпочав – Пекар

959 1


Олексій Гончарук (зліва) і Максим Нефьодов

Коли минулої осені попередній уряд вніс зміни до закону про державну службу, запровадивши "політичні звільнення", я кричав, що цього не можна робити.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук відповідав, що інакше не можна звільнити старих корупціонерів із різних державних агенцій, а Максим Нефьодов пояснював, що інакше не можна поміняти ключових корумпованих керівників митниці.

Читайте також: Портников: Немає ніякої кризи управління державою. Тому що немає управління

Для мене ж було очевидно, що руйнування інституцій бумерангом вдарить по тих самих людях, які його розпочали. І коли першою жертвою політичних чисток стала професійна команда Міністерства охорони здоров'я, мені казали, що шкода гарної команди, але ліс рубають – тріски літять. І навіть навесні, коли все вже було очевидно, ілюзія ще зберігалася.

Дві години я сварився з Олександром Стародубцевим і Світланою Котляревською на стратегічній сесії Національного агенства з питань державної служби, пояснюючи, що "політичні звільнення" можуть бути лише протягом нетривалого надзвичайного режиму ручного керування, а надзвичайний режим ручного керування за визначенням мусить бути обмеженим у часі – іншими словами, скринька Пандори мусить автоматично зачинитися через певний час, інакше поглине тих, хто її відкрив.

Бумеранг повернувся: за цією самою статтею звільнено і Стародубцева, і Нефьодова. Я дуже люблю і підтримую цих людей, але хочу звернути увагу: увійти в режим руйнування інституцій легко, вийти з нього дуже важко.

Читайте також: Ексміністр спростував Шмигалеві пояснення щодо звільнення Нефьодова та Верланова

Гончарук думав, що уряд має принаймні один рік, тому урядова команда замахнулася на великі речі: приватизація, концесії, земельна реформа, трудова реформа... Чистка державної служби була в цьому списку. Всі думали, що є принаймні один рік, бо це гарантує закон. Бо ніхто не міняє топ-менеджерів як рукавички, та ще й у розпал кризи.

Але коли не вистачає стратегічного бачення й розуміння важливості інституційного будівництва, то може статися все, що завгодно.

Мені шкода тих людей, які повірили очільникові держави без стратегічного бачення та розуміння важливості інституційного будівництва. Все одно ми переможемо. Але це буде складно і не швидко.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Валерій ПЕКАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини