MENU

Жоден із потрібних нам базових ринків не працює належним чином – ексміністр

357 0

Президент підписав закон про обіг землі. Створено ринок. Нарешті. Після 20 років мораторію. Не розумію, що заважало створити ринок раніше. Не розумію, чому ми втратили два десятиріччя.

Читайте також: Зеленський допомагає олігархам із дешевою робочою силою – Фурса

Без ефективних ринків не буде успішної економіки. А ринків у нас немає. Базари є, а ринків немає. Точніше базари були, але їх закрили на карантин. Сподіваюся, відкриють, бо інакше найменшому бізнесові буде "всьо".

Нам потрібні всі базові ринки – капіталу, землі, та праці. Жоден із них сьогодні не працює нормально. Без ринку капіталу не буде інвестицій. А без ринку праці не буде підвищення її продуктивності та зростання зарплат до європейського рівня. Нам потрібні ринок технологій і ринок інтелектуальних прав власності. Також нам потрібен нормальний, чесний ринок ЗМІ. Не той, де найпопулярніші канали є збитковими й фінансуються політиками та олігархами.

Читайте також: Подвійні стандарти влади знищують малий і середній бізнес

Але жодні ринки не можуть існувати, поки не працюють суди. Передумова успішної економіки й ефективних ринків – захист прав власності. Ви інвестор – тоді вас не можна кинути, і ви завжди можете повернути або свою інвестицію, або заставу. Ви працівник – гаразд, вам завжди заплатять те, що вам винні, і за ринковими цінами. Ви науковець із геніальною ідеєю – матимете відсоток від прибутку. Ви фермер, який працює на землі й готовий платити ринкову вартість за її користування – тоді ніхто вас не може із землі зняти. Ні чиновник, ні поліціант, ні політик.

Підписаний учора закон про обіг землі – це історичний крок у напрямку розвитку ринкової економіки та розбудови заможної України.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Тимофій МИЛОВАНОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини