MENU

Історія про ПЛР-тести. Чому приріст заражених в Україні не змінюється?

1267 0

ПЛР-тести в Україні

Отже, поки Росія стрімко наближалась до другої позиції у світі за кількістю хворих на коронавірус, а в Україні магічним чином швидкість приросту хворих практично не змінилось, що свідчить про перевантаженість системи тестування, ми продовжуємо спостерігати за цирком із виробництвом вітчизняних тест-систем.

Коротко нагадаю попередні серії:

1. Зеленський у 20-х числах березня пообіцяв, що в Україну завезуть мільйони тестів на коронавірус. Де вони? 12 травня вже! Невже збрехав? Не може бути. Дива не сталося, мільйонів тестів немає, але добре, що РНБО заздалегідь занепокоїлося розгортанням виробництва ПЛР-тестів в Україні.

2. РНБО поставило завдання Інституту молекулярної біології та генетики розробити ці ПЛР-системи.

3. Інститут розробив скількись сотень штук і навіть передав їх у Центр громадського здоров’я.

4. Потім виявилося, що Інститут за це не отримав грошей, та й взагалі співробітники Інституту у відпустках власним коштом, бо не підписали бюджетну програму.

5. Піднявся публічний скандал, замміністри поїхали в Інститут, а депутати почали писати запити. Інституту дали грошей за вже вироблені тести, співробітникам повернули їхні зарплати, але… більше тестів не замовляли і не давали грошей.

Читайте також: Як в Парку Юрського періоду. Що показала історія з перевантаженням лабораторій

6. Натомість, раптово Зеленський на своїй сторінці у Facebook переможно сповістив, що вітчизняні тест-системи готові. Виявилося, що величезні партії почала поставляти українська компанія Укргентех.

7. Оскільки я не спеціаліст, але чув лише позитивні відгуки про компанію, то написав, що в мене від серця трохи відлягло і припустив, що лажі бути не повинно. Хоч і здивувався, чому Інститут молекулярної біології і генетики не залучили.

8. Минуло 2 тижні. І на сторінці Інституту молекулярної біології і генетики з’явився допис, що МОЗ поновило переговори з Інститутом про виробництво тест-систем, що ніби натякало на якісь проблеми з тими, що вже виробляються.

9. І ось дійсно виявилося, що тести не годяться. Я щиро помилився у своєму прагненні сприймати хоч якісь дії нинішньої влади як такі, що не приречені на провал.

Тому я можу абсолютно упевнено сповістити, що як Скалецька, так і її наступник (вибачте, забув його прізвище), а затим і Степанов – абсолютно жалюгідні міністрішкі охорони здоров’я, які своїми планомірними діями та бездіяльністю вперто штовхали і штовхають країну до катастрофи.

(Якщо сюди ще додати тотальну брехню Степанова і Ко про медреформу, можна лише поспівчувати нам самим, бо це наша система охорони здоров’я і наші життя залежать від рішень цих людей.)

Я дуже стомився від цієї історії з ПЛР-тестами.

Я дуже стомився від усієї дічі, яку чинить нинішня влада.

Я дуже стомився від утримання без звинувачень людей під вартою за справою Шеремета п’ятий місяць підряд, залякування українців прогулянками в парках, майнення криптовалют на атомних станціях.

Я стомився, але усвідомлюю, що стоп-слова тут немає.

Читайте також: За кілька годин почнеться 8-ма доба, – командир батальйону патрульної поліції про очікування результату тесту на коронавірус

Минулого року я писав, що від вибору Зеленського є і позитив – це щеплення українського виборця від подібних кроків у майбутньому, але де ж я думав, що буде така побічка? Тому і тут забираю свої слова назад – плюсів немає. Так і померти недовго.

Телепні, поверніть Супрун і більше нічого в МОЗ не чіпайте.

P. S. Сьогодні Укргентех вийшов з заявою, що Центр громадського здоров’я не мав повноважень тестувати їхні тести, результати Центру є сумнівними, тому УГТ звернулося до незалежних лабораторій та лабораторії ВООЗ. Ба більше, на своїй сторінці у Facebook Укргентех пише, що назви того, що вони виробляють, та того, що тестував Центр – не збігаються.

Чекаємо на результати незалежних лабораторій. Поки ж єдина очевидна річ – хтось цинічно бреше. Тобто прямо зараз ми з вами, під час епідемії коронавірусу, стаємо свідками протистояння систем, які мали б співпрацювати задля охорони здоров’я українців.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Антон СЕНЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини