MENU

Епоха дітей і смерть на смітнику – 5 книг, які не можна пропустити

315 0

5 книг, які не можна пропустити

Ці книжки дійсно не можна оминути увагою, адже тоді ми не дізнаємося про те, як страшно жити не лише сьогодні, але й у недалекому минулому. А також про те, що страх можна подолати, хоч би які страшні пригоди нас чекали і які герої створювали нову реальність – мухи на смітнику, інопланетні істоти чи звичайнісінький дідусь-некромант, пише Ігор Бондар-Терещенко у блозі для "Еспресо".

1. Френк Герберт, "Діти Дюни". Цей культовий роман – науково-фантастичний твір американського письменника Френка Герберта, перший з шести романів, що складають фантастичну сагу. Перекладена десятками мов, ця класика жанру здобула мільйони шанувальників у всьому світі, обігнавши в рейтингах навіть "Володаря перснів". Піднявши наукову фантастику на вершину за обсягами продажу, Френк Герберт проклав шлях іншим письменникам цього жанру. Після феноменального успіху "Дюни" Айзек Азімов, Артур Кларк, Роберт Гайнлайн, Рей Бредбері та інші автори наукової фантастики отримали свої національні бестселери. За сюжетом роману, настав час, коли старий Пол Атрід, таємничий Муад’Діб, володар Арракіса, покинув Галактику назавжди. Роки його правління сплинули, як і роки життя. Почалася епоха дітей Дюни – близнят Лето та Ганіми. У них зосереджена грізна сила – завдяки пам’яті своїх предків вони не по-дитячому мудрі й мають дар передбачення.

"Вони були не просто дев’ятирічними дітьми, а природною силою, стихією, об’єктом поклоніння та страху. Були дітьми Пола Атріда, Муад’Діба, що став Магді всіх фрименів, пальником, завдяки якому вибухнуло людство. Фримени рушили навсібіч із цієї планети у джигаді, несучи своє полум’я крізь людський Усесвіт хвилею релігійного правління, засяг і повсюдний вплив якого залишили слід на кожній планеті".

Читайте також: Вес Андерсон назвав 11 фільмів, які варто подивитися на карантині

Вороги кидають виклик імперії Атрідів. Зрадники династії розставляють капкани інтриг. Арракісу загрожує економічна криза. Тим часом планетою шириться чутка про таємничого Проповідника. Кажуть, що це повернувся сам великий Муад’Діб…

2. Джон Р. Р. Толкін, "Діти Гуріна". Твір, який опублікував син уславленого автора – Крістофер Толкін, – описує трагічну долю Туріна та Нієнор, що мусять спокутувати мужність їхніх батьків. Над ними тяжіє прокляття Морґота – жахлива помста їхньому батькові за небажання скоритися волі Темного Володаря. Сумної розв’язки не уникнути навіть завдяки співчуттю ельфів, власній відвазі чи перемозі над драконом Ґлаурунґом. Утім боротьба, навіть безнадійна, все-таки – як запорука перемог у майбутніх битвах зі злом, що їх Дж. Р. Р. Толкін описав у інших творах – "Гобіті" та "Володарі Перснів".

"Король Тургон, довідавшись, із якого роду вони походять, належно прийняв прибульців. Адже Гадор був другом ельфів, а Ульмо, крім того, радив доброзичливо ставитися до дітей цього Дому, щоби при потребі могти сподіватися на допомогу звідти. Тож Гурін і Гуор прогостювали в королівських покоях майже рік; і, кажуть, за той час Турін, наділений кмітливим і допитливим розумом, опанував багато з ельфійських премудрощів, а також дізнався дещо про наміри ї цілі Короля". 

3. Віктор Хорунжий, "Муха Марія". Ця книжка вийшла у новому київському видавництві "Space One", в якому вже побачили світ твори в жанрі містичного роману, психологічного фентезі, а тепер ось – дитячої книжки на цілком «дорослу» філософську тему. Героїня цієї історії – звичайна муха, яка народжується разом з усіма своїми родичами, мешкає у багатоквартирному будинку по вулиці Оселедця у кварталі Риб’ячих Черепів, вчиться у школі, потрапляє у павучі пастки, готуючись згодом працювати на господаря. І нічого кращого у її житті на цьому світі з його жорстокими законами не сталося, якби вона не познайомилася з безтурботним комариком Феліксом та гусеницею, яка побачила уві сні свою мрію – ромашкове поле поруч з безмежним океаном. І хоч нову подругу тримає її незграбне тіло, а комарик занадто слабкий, щоб самому щось міняти, але мрія, розділена на трьох, дарує шанс Марії і її друзям здобути свободу. І нехай попереду їх чекають драми і навіть трагедії, але це краще, ніж колишнє життя і смерть на смітнику.

"До сих пор слабо веря в свое счастье, я поднялась в воздух и полетела вперед, петляя среди стеблей и листьев диких трав, – радіє маленька героїня. – И только преодолев достаточное расстояние, набрала высоту, чтобы решить, куда же мне теперь держать путь".

Читайте також: Сергій Притула назвав книжки, які варто прочитати кожному

4. Володимир Аренєв, "Сапієнси". За сюжетом, події у цій дивовижній історії про наше далеке майбутнє відбуваються у Києві 2178 року. З одного боку, все довкола ніби як сьогодні – реалістичне, буденне, звичне. Утім, якось одного квітневого дня так само звичайнісінький школяр Михайло Неборак познайомився з новачком на ім’я Олександр Ненарок, і ми розуміємо, що не все так просто у цьому самому майбутті. Адже у нового приятеля нашого героя – дві мами, дідусь-некромант і залізне серце. І хоч би як там було, але це — лише початок карколомних пригод у черговій науково-фантастичній повісті для підлітків від знаного в Україні та Європі письменника автора.

5. Роб Ґіффорд, "Китайський шлях. Подорож у майбутнє". У цій книжці відомий кореспондент Національного громадського радіо розповідає про те, як він подолав відстань понад 3000 кілометрів Трасою 312 від Шанхая до кордону з Казахстаном, розмовляючи зі збіднілими селянами, водіями та навіть тибетськими ченцями. Тож насправді майбутнє складається не лише з фантастичних картин, але й з реального життя. Адже сьогодні Китай – країна глобалізації, ефективної економіки та споживчого буму, але це лише верхівка айсбергу, за якою приховано правду, що її можна побачити за межами модернізованих міст.Автор висвітлює сучасне життя Китаю в усіх його суперечностях. Ця книжка містить реальні історії з життя та побуту простих китайців, аналізуючи які автор ставить собі й кожному з нас запитання: чи справді Китай – наступна світова супердержава? Що станеться з її культурними традиціями? І нарешті, хто ж вони – пересічні китайці ХХІ століття?

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ігор БОНДАР-ТЕРЕЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини