MENU

Продаж конфіскованих за борги псів і соціальна шизофренія електорату: що засвідчив провальний рік "успішної" влади

1081 0

Чи давно ми саркастично знущалися з Росії, де за борги державні виконавці описують не лише нерухомість, а навіть котів? Й от – сталося! Україна таки наздогнала Росію! Якраз під час пресконференції Володимира Зеленського, коли він розповідав про свої звершення та плани, УНІАН опублікував, як на мене, знакове повідомлення. Наведу його повністю:

"На торги виставлено пітбультер’єра за понад 112 грн і східноєвропейську вівчарку за 1300 грн. Мін’юст на сайті системи електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) продає за борги собак. Відповідна інформація міститься на сайті СЕТАМ. Зокрема до уваги учасників торгів на 22 травня пропонується лот "Собака породи "Пітбультер’єр" 2015 р. н." зі стартовою ціною 112,5 грн, та на 25 травня лот "Собака породи Східноєвропейська вівчарка" із початковою ціною 1300 грн. Зазначається, що перший пес був конфіскований у рамках арешту майна боржника ще торік у жовтні в Донецькій області, другий у березні поточного – у Хмельницькому. На сьогодні про участь у торгах стосовно пітбультер’єра не заявлено жодного учасника, вівчарку придбати бажає нині один покупець".

Ось так. Узагалі-то для дорослого собаки вилучення його в господаря (якщо, звісно, це не якийсь садист) – тяжка психічна травма. Гадаю, всі "собачники" зі мною погодяться; крім того, не випадково ж сказано: "Собака – друг людини". Дожилася Україна: тепер друзів конфіскують і продають. Поки що чотириногих, а що буде далі під час другої президентської каденції чинного глави держави, про наміри здобути яку він заявив, бо, мовляв, не все заплановане вдасться зробити за один термін? Агов, а як же з обіцянкою обмежитися лише одним терміном на найвищій у державі посаді? Невже і тут діє знаменита формула: "Пацан дав слово – пацан забрав слово"?

Читайте також: Боролися з Порошенком, а принизили медиків: як команда Зеленського "зробила" саму себе

Але, схоже, Зеленський може робити що завгодно та як завгодно – все одно він матиме стабільну підтримку населення. Так, опубліковані за два дні до його пресконференції дані Соціологічної групи «Рейтинг» засвідчують: "залізний" електорат Зеленського становить третину від усього дорослого населення України, у другому ж турі з однаковим результатом – 75% на 25% - він переграє будь-кого із сильних і реальних противників. Отож другий термін, завдяки унікальним вартостям більшості виборців країни, у Зеленського – якщо не станеться чогось неймовірного – "у кишені". Що мається на увазі під "унікальними вартостями виборців"?

Погляньмо на результати іншого щойно оприлюдненого соціологічного опитування, здійсненого Київським міжнародним інститутом соціології. Так от, 26% опитаних вважає, що глава держави успішний у знижені рівня корупції серед чиновників, а 66% – що неуспішний; 16% респондентів вважає, що президент успішний у притягнені до відповідальності за корупцію представників попередньої влади, 73% дотримуються думки, що неуспішний; 21% опитаних вказали, що Зеленський успішний у справі припинення війни й урегулюванні конфлікту на Донбасі, 69% думають, що він неуспішний; 21% громадян України вважає, що президент успішний у протидії економічній кризі, а 64% вважає, що неуспішний. А водночас – тримайтеся за стільці – 46% вважає, що в перший рік президентства Зеленський успішно справляється зі своїми обов’язками, а дії та заяви глави держави у травні схвалило 47% опитаних…

Із протидією пандемії COVID-19 ситуація ще цікавіша. Опитані вважають, що влада (включно із Зеленським) провалила й забезпечення лікарень України достатньою кількістю тестів на коронавірус, і забезпечення лікарів і медичних сестер України засобами індивідуального захисту: масками, халатами, рукавичками тощо, і запобігання можливим економічним труднощам в Україні, пов’язаним із пандемією коронавірусу. Так вважає від 60% до 62% респондентів. А от із загальною протидією пандемії COVID-19 51% тих самих опитаних вважає, що влада впоралася (і лише 41% – що ні). Як оцінити ці науково зафіксовані факти амбівалентності (чи, простіше кажучи, соціальної шизофренії) щонайменше половини громадян-виборців України?

Поки читачі розмірковуватимуть над цим сакраментальним питанням, я хочу знову звернутися до фактів, як показують реальні "успіхи" чинної влади у боротьбі з COVID-19. Знана агенція Bloomberg опублікувала відео з обласної інфекційної лікарні охопленого коронавірусом міста Чернівців. У лікарні проблеми як із апаратурою для лікування хворих на COVID-19, так і з оснащенням самих медиків. До того ж велика частина персоналу хворіє. "80–90% персоналу на лікарняному. Їх просто немає", – розповідає 37-річна лікарка Ольга Кобевко – наразі єдина фахівчиня інфекційного відділення цієї лікарні. Машина підтримки дихання ламається, і ми це бачимо на відео, опублікованому Bloomberg, і пацієнт із коронавірусом починає задихатися. Кобевко бігає з палати до палати, шукаючи електрика серед інших пацієнтів, щоб він міг полагодити пристрій. Зрештою, вона сама знаходить спосіб змусити апаратуру знову запрацювати.

Читайте також: Треба повернути народові владу, яку в нього забрав Зеленський – Портников

Лікарня розрахована на 60 пацієнтів із COVID-19, але зараз там сотня хворих. Умови тут жахливі: обладнання зламане або застаріле, ліків не вистачає, а зарплати в лікарів дуже низькі. "У нас апаратури немає, оснащення немає, ось лікарки, бачите, заправляють кисневі подушки", – розповідає Кобевко. "Пацієнти благають: "Повітря, дайте мені повітря", – а ти нічого не можеш зробити. Ти просто продовжуєш стискати цю подушку, нездатну врятувати життя. Це найгірше. А централізована система подачі кисню коштує недорого", – каже Кобевко. "Ці маски в нас – FFP2. Вони не повністю захищають. Повинен бути вищий ступінь захисту. Але, на жаль… І навіть одноразовими або багаторазовими костюмами майже завжди нас волонтери забезпечують", – розповідає лікар швидкої допомоги, яка обслуговує лікарню, Світлана Падинич.

Що цікаво: 28 березня сайт ВВС опублікував інтерв’ю з тією ж Ольгою Кобевко, інфекціоністскою з 13-річним стажем, у минулому – фронтовою лікаркою. Тільки тоді у відділенні були наявні вісім лікарів-інфекціоністів, і засоби індивідуального захисту були. "Все доволі якісне. Сподіваюся, так і надалі буде. І нам усього вистачить", – оптимістично говорила Кобевко. Але не вистачило, що не заважає владі звітувати про те, що пік епідемії в Україні вже пройдено, а лікарні добре забезпечені. Агов, а що станеться, якщо рано чи пізно захворіє єдина сьогодні на відділення лікарка-інфекціоністка? Якщо число хворих по Україні лікарів подвоїться? Якщо волонтери, які вже працюють із останніх сил, не знаходитимуть більше ресурсів?

Я розумію, все це не обвалить рейтинги чинного президента, поки його й далі показуватиме як такого собі супермена провінційного масштабу наше (чи не наше?) олігархічне телебачення. Проте це не головне; головним є інше – коли нарешті Україною керуватимуть професіонали-патріоти, котрі знають і вміють робити свою справу, не зважаючи на електоральні вподобання та спосіб думання (чи не-думання?) носіїв соціальної шизофренії?

Бо без цього, можливо, на продаж виставлятимуть не лише собак…

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Сергій ГРАБОВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини