Співробітники Facebook влаштували віртуальний страйк через пост Трампа
Сотні співробітників Facebook влаштували страйк і вимагають від керівництва компанії видалити пост президента США Дональда Трампа про протестувальників у США, повідомляє New York Times.
Також співробітники закликали до відставки віцепрезидента з глобальної політики Джоела Каплана.
Співробітники Facebook тимчасово відмовилися виконувати свої робочі обов'язки у зв'язку з відсутністю реакції керівництва компанії на нещодавній пост президента США Дональда Трампа про протестувальників через загибель афроамериканця Джорджа Флойда.
Співробітники компанії, незадоволені рішенням СЕО Facebook Марка Цукерберга не видаляти допису Трампа про протестувальників у Міннеаполісі, розмістили повідомлення про те, що не працюють на знак протесту, у своїй електронній пошті, чатах і акаунтах у соціальних мережах.
Читайте також: Instagram додав нові функції, щоб підтримати малий бізнес
“Ненависницька риторика, що пропагує насильство проти темношкірих протестувальників з боку президента США, не заслуговує на захист під прикриттям свободи висловлення”, – написав один зі співробітників компанії на внутрішній дошці оголошень
Співрозмовник видання закликав Цукерберга видалити публікацію президента США, що “пропагує насильство, вбивство і неминучу загрозу для темношкірих”.
Крім того, у приватних чатах співробітники закликали до відставки віцепрезидента Facebook з глобальної політики Джоела Каплана.
Читайте також: Facebook створив раду, яка вирішуватиме спори щодо модерації контенту
Невдоволення співробітників компанії спричинила публікація президента Трампа від 29 травня, у якій він повідомив, що готовий відповісти військовою силою на протести. Трамп розмістив цей пост у Facebook і Twitter. У Twitter пост президента США позначили як такий, що “прославляє насильство”, і зробили його доступним тільки в разі натискання. Водночас Facebook у жодний спосіб аналогічний пост не модерував і не позначав.
Таке рішення Цукерберг пояснив тим, що Facebook дає користувачам можливість самовиражатися, якщо це не спричиняє “безпосередньої загрози, шкоди або небезпеки, яку можна висловити в зрозумілих політичних термінах”. Також він додав, що згадка про залучення нацгвардії в публікації є попередженням про дії держави.
У компанії заявили, що “розуміють біль, який зараз відчувають люди, особливо темношкіра спільнота”, і закликали співробітників повідомляти про незгоду. Зазначається, що Цукерберг переніс зустріч з активістами з 4 на 2 червня.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки