Про що говорить визнання України учасником Програми розширених можливостей НАТО
Рішенням Північноатлантичної ради Україну визнано учасником Програми розширених можливостей НАТО.
Окрім того, що це круто, я звернув увагу на інше. Це рішення приймалося консенсусом (в НАТО тільки так). Тобто 30 із 30 країн його підтримали.
Це показник сприйняття нас, але і перемога нашої дипломатії. Оскільки особливий інтерес становить підтримка цього рішення Угорщиною. (Вангую, що тепер зустріч Зеленського і Орбана відбудеться).
Читайте також: Столтенберг рассказал о приоритетах развития НАТО до 2030 года
З самого обрання Зеленського, Орбану дуже кортить зустрітися, але в офісі відверто затягували. Аргументували це відтермінування потребою досягнення згоди по всьому комплексу питань, ставлячи окремий акцент на саботуванні Орбаном нашої інтеграції з НАТО. При цьому прийняли Сіятро, озвучили цей меседж, але Орбана запросили на потім.
Судячи з усього, ця стратегія дала плоди і Угорщина зробила свій крок, а отже шанси такої зустрічі зросли, а ми вийшли із пату на цьому напрямку.
Окремо, звісно, цікаво буде подивитися на фінал по децентралізації, щодо громад і районів в одній із областей. Це також може бути показовим.
Читайте також: Новый статус Украины в НАТО: самое важное осталось между строк
А круто це рішення тому що, як партнер НАТО з розширеними можливостями, Україна матиме цілий ряд додаткових можливостей: доступ до механізмів оперативного планування, обміну інформацією, обміну розвідданими, гарантовану участь у навчаннях Сил реагування НАТО та їх плануванні, а також можливості для персоналу обіймати посади в Міжнародному військовому штабі НАТО та інших командних структурах Альянсу та багато чого іншого.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки