Як Ігор Коломойський отримав $49 млн за день
17 червня «Укрнафта» продала 260 тис. тонн нафти за ціною $18 за барель. Це при тому, що в світі вже давно $40. На такому обсязі (двомісячний видобуток) компанія втратила 1,3 млрд грн.
А хто придбав? Ігор Коломойський — одноосібний покупець. Хоча, за великим рахунком, він і продавець, оскільки контролює Укрнафту з 2003 року.
Хто програв? Держава в особі НАК Нафтогаз України, власник 50% акцій Укрнафти. Він стоїть весь цей час осторонь і спостерігає.
Вважаю, що, як мінімум, повинна бути реакція Нафтогазу. А як максимум, відсторонення Олега Геза з поста глави компанії (якщо він сам не зробить цього раніше). Всі знають, що він лояльний до «Привату», але такий великий «прогин» виконав вперше. Його обрали в червні без конкурсу на посаду голови правління п’ятьма голосами «Привату» в наглядовій раді і одним, але вирішальним, голосом Нафтогазу. НАК назвав це збереженням статусу-кво. Як вам таке статус-кво, Андрію Володимировичу?
Читайте також: "Укрнефть" потеряла 1,3 млрд грн на продаже нефти Коломойскому вдвое дешевле мировых цен – эксперт
Найімовірніше Укрнафта почне ліпити щось про закон і проходження процедури, але незалежний менеджмент, який працює в інтересах всіх акціонерів, повинен був скасувати продаж і дочекатися ринкових цін. Так робить «Приват» — зриває аукціони, коли йому це не вигідно. Ось і в травні зірвав два аукціони, тому що розрахункова вартість була $35−40 за барель. Але оскільки правління Укрнафти заточене під недержавного акціонера, маємо такий результат.
Особливий цинізм у тому, що збиток Укрнафти від операційної діяльності в першому кварталі цього року склав 1,15 млрд грн, але не дивлячись на це менеджмент віддає нафту за безцінь. Так, дивіденди за 2018 рік теж не виплачені.
Це одне явне рішення Геза, а скільки таких, нехай і трохи менше, він приймає на користь «приватівських» товаришів кожен день? Всі ресурси, що видобуваються і виробляються Укрнафтою йдуть «Привату». І якщо нафті йти особливо нікуди, то природний газ без тендерів йде на компанію Юнайтед Енерджі, а потім на Центренерго (теж, до речі, держкомпанія, але під управлінням Коломойського), а скраплений газ на 90% йде Карпатинафтотрейд за цінами нижче за ринок.
Читайте також: Кочетков: Не дать Коломойскому побороться за Днепр, который он считает компенсацией за Приват, – объявить олигарху войну
Є одна дуже цікава деталь. Такий удар в спину стався в той момент, коли в стосунках Нафтогазу і «Привату» намітилося потепління. Спочатку разом декласували Вітренка на посаді голови наглядової ради Укрнафти і потім його прибрав НАК. Потім разом пішли в атаку на Мінекономіки, вимагаючи мит і квот на імпорт нафтопродуктів. Кажуть, на цій хвилі якесь потепління є по Укртатнафті, куди «Приват» не пускає НАК вже 6 років (у держкомпанії там 43% акцій). І тут ось таке. Коли прийде час, витруть об вас ноги і не задумаються.
Хлопці в НАКу, прокиньтеся! По-хорошому тут не вийде. Єдині, хто зміг впоратися з Коломойським, були регіонали. Від них в Укрнафті сиділа спеціальна людина, цілий нардеп, який все контролював. Правда, держчастка текла не в держбюджет, а по інших кишенях, але ми зараз про підходи і менеджмент. Це абсолютно тупий грабіж держави, чекаємо вашої реакції.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки