MENU

Мовчати вже мало, треба аплодувати: кого тепер вважають "порохоботами"

1733 1

Я ніколи не ображав 73%, і на це є кілька причин: етична, політична та соціологічна.

1. Політична: я знав, що за рік 73% зменшаться вдвічі (це вже сталося), а за наступний рік ще вдвічі. Врешті ненависть до нинішньої влади об'єднає майже всіх. Когорта противників приростає тими, хто за нього голосував, а ким же ще?

2. Соціологічна: я бачив, що люди з модерними цінностями, які є основною рушійною силою нашого суспільства, на президентських виборах розкололися навпіл: не вірили одному кандидатові, тож голосували за іншого.

3. Етична: загалом не люблю ображати людей узагальненнями (бо це нічим не відрізняється від расизму, сексизму, ейджизму тощо), хоча можу бути доволі жорстким в особистій дискусії та критичним стосовно окремих персон.

Читайте також: Українці не задоволені: 76% – роботою ВР, 71% – діяльністю уряду, 52 % – роботою президента

Це була преамбула. А тепер основне.

Останніми днями чимало моїх друзів і товаришів, які свого часу голосували за Зеленського чи навіть агітували за нього, були звинувачені у порохоботстві.

Це означає, що міняється парадигма. Бо тепер порохоботом на зелених печерських пагорбах вважатиметься будь-хто, хто не аплодує у захваті Зеленському та його оточенню. Мовчати вже мало, треба аплодувати.

Це поганий поворот, бо він посилює розкол у вже розколотому суспільстві.

Читайте також: Зеленський впевнено йде стежкою Порошенка – політолог

Це хороший поворот, бо тих, що аплодують, ставатиме щоразу менше. Спочатку нинішня політична верхівка відрізала себе від значної частини інтелектуального і кадрового ресурсу, бо ті були супротивниками, потім відрізали нейтралів, тепер відрізають тих колишніх прихильників, хто не аплодує. "З ким ти залишишся, хазяїн, зі сміттям?" - питав Фроїм Грач (сподіваюся, знаєте такого).

Це поганий поворот, бо настане день, коли супротивникам Зеленського доведеться, скриплячи зубами, його підтримувати і захищати, бо всі інші сценарії будуть набагато гіршими для української державності.

Це хороший поворот, тому що завжди народжується щось нове, коли щось старе помирає. Не перемикайтеся.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Валерій ПЕКАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини