MENU

Чому чоловіки отримують зарплату більшу, ніж жінки?

289 3

Перша теза-питання і справді виглядає абсурдною, але це до моменту, поки ми не ознайомимось із офіційною статистикою на сайті Держстату, не почитаємо офіційних висновків міжнародних організацій або не почуємо дуже конкретні приклади від самих жінок, які зазнають такої дискримінації.

Так от, Комітет ООН з економічних, соціальних та культурних прав в своєму звіті вказав - українські жінки отримують зарплату на 21% нижчу, ніж чоловіки. І це за цілком однаково виконану працю!

Читайте також: Маніпуляції навколо ґендерної політики: у чому суть проблеми

На жаль, у нас знаходять десятки аргументів, аби виправдати таке становище. Мовляв, у чоловіка є сім’я, яку треба годувати, і тому він повинен заробляти більше. Але, друзі, виникає питання: а у жінок немає сім’ї та дітей, яких потрібно годувати? Серйозно?! Хіба її дітей так само не треба одягати та навчати? Чи може жінка менше приділяє уваги своїм дітям, ніж чоловік?

Комітет ООН рекомендував Україні скоротити відставання жінок в оплаті праці за рахунок включення до законодавства принципу рівної оплати за працю рівної цінності. Аби роботодавці більше не могли маніпулювати зарплатами й варіювати їх залежно від статі працівника.

Читайте також: Збідніння, тривога та хатня робота: жінки одними з перших відчули всю тяжкість карантинного тягаря

Будемо звертатися до Мінсоцполітики з проханням пояснити, а що ж зробило міністерство, аби виконати рекомендації ООН і хоча б наблизитись до відновлення справедливості в оплаті праці жінок та чоловіків?

І, звичайно, якщо вам відомі такі приклади або ви самі зазнали такої дискримінації - пишіть, будемо робити факти публічними й вирішувати проблему!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ірина СУСЛОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини