MENU

Журналіст: Дорога в Україні – це теж своєрідній фронт

490 0

Журналіст: Дорога в Україні – це теж своєрідній фронт

Нещодавно мені розповіли історію про гламурну кісу, яка ганяє по Києву на своїй автівці зі швидкістю 200 км/год, викладає все це в інстаграм, а коли її затримують копи, вона каже, що вона може дозволити хоч щодня платити штрафи і їздити так, як їй заманеться.

Ба більше, сьогодні не існує ефективного та законного способу завадити мажорним водіям порушувати ПДР, якщо значно не посилити відповідальність з взяттям під варту в порядку адміністративного арешту включно, не позбавляти їх прав на тривалі терміни і не посилити кримінальну відповідальність за водіння у стані сп’яніння, зробивши цю обставину такою, що унеможливлює звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Якби ВР трохи раніше ухвалила законопроект 2695, торчок, який учора вбив чотирьох людей на Старообухівській трасі, мав би отримати від 7 до 12 років позбавлення волі з позбавленням права керувати авто на строк від 7 до 10 років, а не від 5 до 10 і позбавленням прав на 3 роки, як зараз. Але позаяк закон не має зворотної сили, то покарання буде призначене в межах чинної санкції ст. 286 КК. Таким чином, навіть якщо він отримає 7-8 років ув’язнення, як це можна припустити виходячи з обставин події, то після звільнення він спокійно отримає права, знову упореться і виїде на трасу.

Читайте також: В Києві знайшли вбитим слідчого СБУ – він вів справи щодо нацбезпеки

Згаданий законопроект передбачає посилення адмінвідповідальності за п’яне водіння, передбачивши арешт на строк до 15 діб. І в цьому контексті виникає багато питань від людей, які не розуміють, в чому полягає сенс декриміналізації п’яного водіння, яке не спричинило тяжких наслідків. Якщо чесно, я теж спочатку не збагнув, навіщо це, але, поспілкувавшись з одним відомим адвокатом, зрозумів.

Річ у тім, що порядок дізнання у кримінальних проступках - доволі громіздка процедура, яка передбачає низку специфічних заходів, у т.ч. складання обвинувального акту і повноцінного судового розгляду. Це все може забрати місяці, а в окремих випадках - роки. Тобто якщо залишити за п‘яним водінням статус кримінального проступку, це суттєво збільшить навантаження на органи патрульної поліції та дізнання, що негайно відіб'ється на й так не дуже високій ефективності. На відміну від кримінального адміністративний процес набагато простіше і швидше. Це просто дозволить заощадити час та ресурси шляхом уникнення відверто зайвих процедур.

Читайте також: Под Киевом в ДТП погибли двое детей и их родители: пьяному виновнику аварии очевидцы хотели устроить самосуд. ФОТО. ВИДЕО

Щодо критики законопроекту, то між першим і другим читанням достатньо часу аби усунути недоліки та не дозволити поліції пролобіювати відверто драконівські норми, які надають їй додаткові повноваження, жодним чином не пов’язані з забезпеченням безпеки на дорогах. Ці пункти треба рубати безжально, а в іншому закон потрібно приймати і якомога швидше, бо дорога в Україні - це теж своєрідній фронт.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Сергій ІВАНОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини