Українці не підтримують легалізацію грального бізнесу та відкриття ринку землі – дослідження
Про це свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 16-17 липня 2020 року.
Українці висловили свою думку, щодо ключових законопроектів, прийнятих ВР дев’ятого скликання.
• Повернення до Кримінального кодексі статті про покарання за незаконне збагачення та введення кримінальної відповідальності депутатів за «кнопкодавство» – рішення парламенту, які найбільш позитивно оцінювалися опитаними (близько 90%).
Читайте також: Опитування: 59% українців не задоволені діяльністю президента
• Також значну підтримку (від 60% до 80%) мають такі втілені ініціативи як скасування депутатської недоторканності, надання добровольцям статусу учасника війни, кредитування підприємців за низькими ставками - 5%, 7% та 9%, повернення у правове поле видобутку бурштину, збільшення лімітів доходу для фізичних осіб-підприємців, ухвалення закону про імпічмент Президента, запровадження жорстких правил перевезення дітей в автомобілі лише у дитячих кріслах, обмеження на вивід грошей до офшорів, спрощення вступу до українських вузів дітей з окупованих територій. Попри це, останні три ініціативи мають і значну кількість противників (близько 20%).
• Запровадження грошової винагороди для викривачів корупціонерів, введення заборони повертати власникам збанкрутілі банки, у т.ч. Приватбанк та демонополізацю спиртової галузі підтримують близько 50% опитаних. Скасування мажоритарної системи виборів підтримали 40%, не підтримали 19%, третина оцінила нейтрально.
• Натомість легалізація грального бізнесу та запровадження ринку землі були переважно негативно сприйняті опитаними. Не підтримують ці рішення Верховної Ради близько 60% опитаних, підтримують – біля чверті. Відносно більше тих, хто підтримує останні два рішення парламенту, серед молоді та симпатиків партій «Слуга народу», «Європейська солідарність» та «Голос».
Читайте також: Монобільшість не забезпечує 226 голосів "за" – КВУ
Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews -телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%. Терміни проведення: 16-17 липня 2020 р.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки