MENU

Рішення про підвищення мінімальної заробітної плати є вірним та актуальним – думка

421 2

Треба віддати належне…Наш Уряд достатньо послідовний, - сказали, що напишуть Програму соціально-економічного розвитку України на цей рік, і, врешті-решт, напишуть. Можливо вже наприкінці року. Четверту, п’яту, або вже шосту версію. Але ж, напишуть. Можливо…

А, поки що, живемо без всіякої програми, без плану дій,- від події до події, від ситуативного рішення до часткового його виконання. Сподіваючись на те, що ситуація сама якось вирулить. Виправдовуючи свою програмну бездіяльність епідемією коронавірусу, - ніхто ж у світі не знає, як реагувати, от і нам нема сенсу нічого планувати, будемо просто сподіватись…

Тим цікавіше, коли у влади, в умовах відсутності в них логічних та послідовних планів, з’являються поодинокі пропозиції, що, дійсно, можуть стати важливими для економічного та соціального розвитку країни.

Цікаво спостерігати, як влада намагається безсистемно, та без належного пояснення суспільству, впровадити ці не скоординовані рішення, а опоненти влади за будь-яку ціну намагаються ці рішення дискредитувати.

Читайте також: Голова НБУ: Підвищення мінімалки до 5 тисяч не позначиться на рівні інфляції

От, наприклад.

Несподівано, без аргументованих пояснень, чому, та навіщо, з’явилась пропозиція Уряду, підтримана Президентом (можливо, навпаки), про значне підвищення офіційного рівня мінімальної заробітної плати. З 4723 гривень до 5000 в цьому році. Та до 6000 – 6500 грн у наступному.

Пропозиція, яка одразу викликала негативні реакції «експертів». Мовляв, нема грошей, нема економічних підстав, це спровокує надіфляцію, бізнес не витримає…

І такі «експерти», на відміну від млявих спікерів влади, здатні достатньо швидко сформувати негативну реакцію суспільства на цю пропозицію. Що може призвести до її відміни.

Читайте також: Цены на газ могут обрушиться до нуля

А насправді це, нехай і поодиноке рішення, може стати певним драйвером зростанням економіки. Як, це, наприклад, сталося у 2017 році. Коли мінімальна заробітна плата була кратно підвищена з 1600 до 3200 гривень. Та, коли у 2017-му та у 2018-му роках номінальний ВВП зріс на 25% та на 20%, відповідно.

Я можу навести багато фахівних аргументів, чому рішення підвищення мінімальної заробітної плати є вірним. Але, обмежусь 3-ма, - це підвищить сукупні доходи населення, збільшить купівельну спроможність домогосподарств на внутрішньому ринку України, та спричинить зростання номінального ВВП. Що, у свою чергу, підвищить, у наступні роки, сукупний наявний дохід пересічного українця.

Тому, рішення про підвищення мінімальної заробітної плати, в умовах падіння економіки, що продовжується, є вірним та актуальним, і може стати поштовхом для початку економічного відновлення. Але, це рішення не повинно залишитись поодиноким, та повинно доповнюватись і іншими економічними пропозиціями. Для того, щоб соціально-економічний розвиток нашої країни став комплексним та незворотнім.

Якими пропозиціями? Це вже буде окремою розмовою…

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Павло РОДНІН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини